16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaTurystykaKampania "Legalna taksówka" we Wrocławiu

Kampania „Legalna taksówka” we Wrocławiu

-

Wrocław podjął inicjatywę mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa turystom podczas podróży po mieście. Kampania „Legalna taksówka” ma na celu zwalczanie nieuczciwych taksówkarzy oraz edukację pasażerów w rozpoznawaniu legalnych i prawidłowo oznakowanych pojazdów.

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, które podejmuje tak szeroko zakrojoną walkę przeciwko nieuczciwym taksówkarzom. Miasto dysponuje obecnie imponującą liczbą 7 568 licencjonowanych taksówek, i zaleca korzystanie właśnie z tych pojazdów. Aby ułatwić pasażerom weryfikację legalności taksówek, Wydział Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia przygotował internetową bazę, w której można sprawdzić, czy dany pojazd posiada licencję.

Dotychczas miasto rozdało 3 761 naklejek, które będą służyć jako oznaczenia legalnych taksówek. Kampania spotkała się z dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba blisko 20 tysięcy użytkowników odwiedzających bazę od jej uruchomienia w połowie marca.

Wrocław jest jednym z najbardziej popularnych miast wśród turystów, przyciągającym rokrocznie miliony odwiedzających. Tylko w zeszłym roku Wrocław odwiedziło blisko 6 milionów turystów, a ich liczba ciągle rośnie. Kampania „Legalna taksówka” jest obecna wszędzie tam, gdzie gromadzą się turyści, aby przypominać im o konieczności korzystania z legalnych taksówek, które zapewniają bezpieczeństwo podróży.

Warto podkreślić, że kampania „Legalna taksówka” została uruchomiona po serii kontroli policji w obszarze działalności taksówek. Kontrole ujawniły wiele nieprawidłowości, od wykroczeń po przestępstwa. Inicjatywę popiera środowisko tradycyjnych taksówkarzy, które dąży do uczciwego i bezpiecznego funkcjonowania branży.

Kampania ma na celu zapewnić turystom bezpieczne podróżowanie po Wrocławiu. Inicjatywa miasta przyczynia się do poprawy jakości obsługi taksówkowej i podnosi poziom bezpieczeństwa dla odwiedzających.

Źródło: UM Wrocław

 

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!