29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieKampania "Porusz serce"

Kampania „Porusz serce”

-

Uniwersytet Medyczny wraz z placówkami oświatowymi i Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego wspierają kampanię „Porusz serce”. Jej celem jest edukacja w zakresie natychmiastowej resuscytacji oraz skutecznego udzielania pierwszej pomocy.

W Europie każdego roku umiera od 350 do 700 tysięcy osób z powodu nagłego zatrzymania krążenia. W Polsce ta liczba wynosi około 40 tysięcy. Przeważająca większość przypadków (60-80%) ma miejsce poza szpitalem, w codziennych sytuacjach, takich jak dom, praca, sklep czy ulica.

Natychmiastowa pomoc jest kluczowa. Osoba nieotrzymująca pomocy na czas niestety umiera, a opóźnienie w udzieleniu pomocy może prowadzić do poważnych i często nieodwracalnych zmian neurologicznych. Dlatego wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna.

Kampania „Porusz serce” skupia się na edukacji w zakresie pierwszej pomocy już od najmłodszych lat. Wrocławskie placówki oświatowe oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego angażują się w przekazywanie podstawowej wiedzy na temat ratowania życia.

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy (WAPP)

Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy (WAPP) to projekt skierowany do mieszkańców Wrocławia, mający na celu przekazanie praktycznej wiedzy oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W ramach projektu organizowane są różnorodne wydarzenia edukacyjne dla różnych grup wiekowych.

  • Szkolenia dla dorosłych: Bezpłatne kursy stacjonarne prowadzone przez doświadczonych ratowników odbywają się średnio dwa razy w miesiącu.
  • Konferencje dla nauczycieli: Dedykowane spotkania, na których omawiana jest metodyka nauczania pierwszej pomocy.
  • Edukacja plenerowa: Instruktorzy WAPP są obecni na miejskich wydarzeniach plenerowych, gdzie przekazują podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.
  • Festiwal pierwszej pomocy: Atrakcyjne warsztaty, szkolenia i pokazy skupione na ratowaniu zdrowia i życia. Kolejna edycja już 2 września w Parku Tysiąclecia.

Źródło: UM Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!