12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Kampania Rowerowy Maj

-

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce.  Kampania skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków.

Akcja narodziła się w 2014 w Gdańsku, a w 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław. Jej tegoroczna edycja potrwa od 4 do 31 maja.

Rokrocznie do kampanii dołącza coraz więcej placówek, a co za tym idzie – dzieci. Rok temu w Rowerowym Maju aktywny udział wzięło ponad 25 tysięcy uczniów i przedszkolaków ze 114 szkół podstawowych i przedszkoli.

Co roku odnotowujemy kolejny rekord w liczbie dzieci, które przyłączają się do akcji i aktywnie docierają do szkoły. W tym roku liczymy na kolejne frekwencyjne rekordy, gdyż już teraz wiemy, że do udziału zgłosiło się 131 placówek. Bardzo nas cieszy, że szkoły coraz chętniej promują ideę aktywnej mobilności wśród swoich uczniów. W maju pod wrocławskimi szkołami obserwujemy całą masę zaparkowanych hulajnóg i rowerów. To również zasługa rodziców, którzy wspierają swoje dzieci i niejednokrotnie sami również w tym czasie przesiadają się na rowery –mówi Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności.

Rywalizacja rusza 4 maja. Zasady kampanii są proste. Każdy przedszkolak i uczeń, który w maju aktywnie dotrze na zajęcia np. za pomocą roweru czy hulajnogi, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy.

Rowerowy Maj to inicjatywa, która w znakomity sposób mobilizuje do aktywności i uczy zdrowych nawyków od najmłodszych lat. Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą w niej udział i wierzę, że w tym roku będzie podobnie. Przyjazd do szkoły na rowerze czy hulajnodze w słoneczny, majowy dzień wpływa pozytywnie nie tylko na kondycję fizyczną ucznia, ale i na samopoczucie w ciągu dnia– mówi Rafał Just, dyrektor SP nr 84 we Wrocławiu.

Klasy, szkoły oraz uczestnicy, którzy wykazali się najwyższą frekwencją aktywnego przemieszczania się, otrzymują nagrody. Wśród nich wyjścia do kin, teatrów czy parków rozrywki od partnerów akcji. Najlepsze przedszkola otrzymają również nagrody finansowe ufundowane przez miasto. Za 1. miejsce: 7000 zł, 2. miejsce: 5000 zł, 3.: miejsce 2500 zł. W tym roku w kampanii Rowerowy Maj nie będą przyznawane nagrody finansowe najlepszym szkołom. Natomiast udział w niej przybliża placówki do zdobycia tytułu „Najbardziej mobilnie-aktywnej szkoły we Wrocławiu”.

Źródło: UM Wrocław

 

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...