29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaTurystykaKarkonosze dla osób z niepełnosprawnościami

Karkonosze dla osób z niepełnosprawnościami

-

W ramach zajęć specjalizacyjnych na studiach magisterskich Architektury Krajobrazu SGGW “Projektowanie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej” studentki V roku przeprowadziły audyt dostępności szlaków turystycznych w Karkonoskim Parku Narodowym (KPN). Studentki opracują mapę drogową dla KPN z najważniejszymi zadaniami do wykonania poprawiającymi dostępność szlaków.

Przez trzy dni dwa zespoły studentek analizowały zakres niezbędnych działań poprawiających dostępność szlaków turystycznych Karkonoskiego Parku Narodowego. Oceniały ich stan techniczny oraz użyteczność infrastruktury dla osób z niepełnosprawnościami. Studentki same mierzyły się z wyzwaniami jakie stoją przed osobami z niepełnosprawnościami pokonując ścieżkę edukacyjną wokół Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie na wózku. 

Zajęcia na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego zakończyły się spotkaniem z Dyrektorem KPN dr. inż. Andrzejem Rajem. Odpowiadał on na pytania studentek dotyczące działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami jakie podejmują pracownicy parku.

Ostatnim zadaniem jest przygotowanie mapy drogowej dla Karkonoskiego Parku Narodowego. Będzie ona obejmować najważniejsze grupy zadań dotyczących polepszenia dostępności parku dla osób z niepełnosprawnościami.

Audyt szlaków realizowany był zgodnie z matrycą dostępności parków przyrodniczych opracowanych przez PFRON w ramach projektu Obszar chroniony, obszar dostępny.

Źródło: infoWire.pl

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!