14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaKaty B gwiazdą Festiwalu WROsound!

Katy B gwiazdą Festiwalu WROsound!

-

Line-up festiwalu WROsound, organizowanego pod hasłem „urban jungle”, zamyka jedna z najlepszych wokalistek sceny klubowej. Katy B skończyła prestiżową BRIT School w Londynie.

Jej twórczość to wysokooktanowa parada hitów bazująca na miksie muzyki pop, UK garage, drum’n’bass i dubstep. Jej występ na scenie głównej WROsoundu będzie mocnym zamknięciem festiwalu.

Różnorodność gatunków muzycznych na festiwalu

Headlinerka dołączyła do line-up’u, w którym znajdziemy wybuchowy rap, hipnotyzujący trip-hop, melancholijną elektronikę i wiele odsłon alternatywy. Na scenie głównej wystąpi również Tricky – legenda trip-hopu. Brytyjski wokalista i producent muzyczny, a wraz z nim nasza rodaczka, Marta Złakowska. Za sekcję elektroniki pełnej nostalgii będzie odpowiadał Kidnap, producent z Sheffield. Brodka zagra materiał ze swojej najnowszej EPki „Sadza”, a asthma wraz z zespołem dorzucą trochę rapowych wersów i punkowej energii. BOKKA będzie świętować 10 urodziny, a brodachè pokażą gęstość w bicie i przestrzeń w bycie.

Lokalni artyści na scenie „Tak Brzmi Wrocław”

„Tak Brzmi Wrocław” to projekt, który nawiązuje do historii i początków festiwalu. Duet We Draw A postawi na sad disco, natomiast Zima Stulecia na melancholijną elektronikę w towarzystwie muzyki improwizowanej na syntezatory i perkusje. Rycerzyki wprowadzą klimat lat 80. swoją nostalgiczno-ekstatyczną muzyką. Guest Julka zaprezentuje materiał zawieszony między soulem a rapem. Duet EKHTO połączy taneczny nastrój z liryczną wrażliwością, a Baby Meelo porwie publiczność bez błyskotek i fajerwerków, ale wśród oparów dymu i z bezczelną szczerością w wersach.

Źródło: Strefa Kultury Wrocław

 

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!