25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneKebab w Polsce - trzecie najpopularniejsze danie "z dostawą do domu"

Kebab w Polsce – trzecie najpopularniejsze danie „z dostawą do domu”

-

Kebab w Polsce zyskuje coraz większą popularność, stając się trzecim najczęściej zamawianym daniem „z dostawą do domu”.

Raport Food Trendów 2022 opracowany przez Pyszne.pl potwierdza, że Polacy pokochali kebab. Najpopularniejszymi daniami są burgery i pizza, jednak kebab zajmuje trzecie miejsce.

Kebab cieszy się największą popularnością we Wrocławiu, Lublinie i Katowicach, gdzie jest najczęściej zamawianym daniem. W Warszawie kebab zajmuje drugie miejsce po butter chicken, a w Gdańsku trzecie miejsce po cheeseburgerze i pizzy marghericie. Najwięcej zamówień kebabów w ciągu ostatnich 365 dni odnotowano w województwach śląskim, dolnośląskim i lubelskim.

W których regionach kebab cieszył się największą popularnością? Liderami są województwa śląskie, dolnośląskie i lubelskie. Najczęściej zamawialiśmy kebaby odpowiednio w niedziele, piątki i soboty, w godzinach od 17 do 20.” – mówi Karolina Jastrzębska – Head of Account Management w Pyszne.pl

Na podstawie statystyk Pyszne.pl wynika, że rekordowy użytkownik zamówił imponujące 680 kebabów w ciągu ostatnich 365 dni. Ponadto, 30% aktywnych użytkowników Pyszne.pl przynajmniej raz zamówiło kebaba w ciągu ostatniego roku.

W 2022 roku kuchnia bliskowschodnia najszybciej zyskała na popularności w Polsce. Przyjęła pierwsze miejsce w większości większych miast, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Lublin i Katowice. Tylko w Gdańsku i Łodzi ustępuje popularnością kuchni indyjskiej.

Najpopularniejszymi daniem kebabowymi w Polsce są rollo kebab (50% zamówień) i kebab box (40% zamówień). Najwięcej zamówień kebaba realizowano w grudniu, co sugeruje, że kebab może znaleźć się nawet na wigilijnym stole. Liczba zamówień w tym miesiącu była o ponad 6% wyższa niż średnia roczna.

Polacy rozsmakowali się w kebabie i z roku na rok coraz chętniej zamawiają to smaczne danie z dostawą do domu. Światowy Dzień Kebaba (14.07) zbliża się wielkimi krokami, a liczby i statystyki potwierdzają, że kebab zdobywa serca i podniebienia mieszkańców Polski.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!