16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaEkologiaKGHM kupuje osiem farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 50 MW

KGHM kupuje osiem farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 50 MW

-

Grupa KGHM poinformowała o zakupie od firmy Projekt Solartechnik portfela ośmiu instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy blisko 50 MW.

Farmy zlokalizowane są w czterech województwach: dolnośląskim, łódzkim, pomorskim i wielkopolskim. Zakup farm fotowoltaicznych jest zgodny ze strategią Grupy KGHM, która zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Miedziowy gigant chce również zwiększyć udział energii elektrycznej z OZE w swoim bilansie energetycznym do co najmniej 50% do 2030 roku.

Grupa KGHM rozwija projekty elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych na własnych gruntach, a także nabywa spółki posiadające projekty instalacji OZE w zaawansowanym stanie przygotowania inwestycyjnego lub projekty już funkcjonujące.

KGHM inwestuje w energetykę jądrową

Oprócz intensyfikacji działań w obszarze energetyki odnawialnej, KGHM realizuje również projekt budowy małej modułowej elektrowni jądrowej (SMR) w Polsce. Ministerstwo Klimatu i Środowiska wydało dla KGHM decyzję zasadniczą dotyczącą tej inwestycji.

Projekt Solartechnik to firma z wieloletnim doświadczeniem w budowie i eksploatacji instalacji fotowoltaicznych. Realizuje projekty w Polsce i Europie.

Źródło: KGHM

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!