23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneLubinKGHM na podium Ogólnopolskich Zawodów w Ratownictwie Górskim

KGHM na podium Ogólnopolskich Zawodów w Ratownictwie Górskim

-

Ratownicy z KGHM zajęli drugie miejsce na Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie Górskim, które odbyły się w Karłowie w Górach Stołowych. Pierwsze miejsce zajęli strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Zawody składały się z 8 konkurencji dotyczących działań w ratownictwie górskim, w tym ratownictwa partnerskiego, przechodzenia na przyrządach zaciskowych z wypuszczaniem liny 25 metrów, wbiegania na Szczeliniec i przechodzenia przez poziomy most linowy.

Drużyna KGHM zgubiła zaledwie 17 sekund w całym opisie poszczególnych konkurencji.

Warto podkreślić, że dwa zwycięskie zespoły złamały granicę jednej godziny. Osiągnięty czas i brak punktów karnych z poszczególnych konkurencji wskazuje na wysoki profesjonalizm zawodników na co dzień pracujących w kopalniach.

Profesjonalizm i umiejętności ratowników i strażaków z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM są wielokrotnie doceniane. W ubiegłorocznych Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych ratownicy górniczy KGHM w jednej z konkurencji zajęli III miejsce i otrzymali brązowy medal.

Źródło: KGHM

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!