niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaSportKGHM Ślęza Arena - nowy sponsor tytularny hali sportowej we Wrocławiu

KGHM Ślęza Arena – nowy sponsor tytularny hali sportowej we Wrocławiu

-

reklama

KGHM Polska Miedź S.A. został sponsorem tytularnym nowo powstałej wielofunkcyjnej hali sportowej na wrocławskich Kłokoczycach. Na mocy umowy ze światowym liderem branży wydobywczej, obiekt będzie nosił nazwę KGHM Ślęza Arena.

Budowa hali trwała zaledwie kilkanaście miesięcy. W grudniu 2021 roku na jej plac wjechały pierwsze maszyny. Obecnie trwają ostatnie odbiory, po których nastąpi oficjalne otwarcie obiektu. Koszt inwestycji to ponad 66 milionów złotych.

Ostatnie miesiące były dla nas intensywnym czasem, w którym działo się naprawdę wiele. Zbliżamy się do zbierania pierwszych owoców tej pracy. Efekty są naprawdę imponujące i bardzo się cieszę, że spotkały się z zaufaniem tak wielkiej firmy jak KGHM. Podpisana umowa jest najlepszym dowodem, że tworzymy we Wrocławiu coś naprawdę wspaniałego. Daje nam to impuls do dalszego działania i osiągania wielkich efektów zarówno dla sponsora, jak i klubu – mówiła o zawartym porozumieniu Katarzyna Ziobro, prezes Ślęzy Wrocław.

Głównym atutem KGHM Ślęza Areny jest strefa do trenowania rzutów. Do dyspozycji lekkoatletów oddajemy krytą strefę rzutów długich oraz treningu pchnięcia kulą. Sportowcy będą mogli trenować pamięć mięśniową, analizować formę rzutu i dopracowywać każdy, nawet najdrobniejszy szczegół swoich prób.

Projektanci zadbali również o biegaczy i skoczków. Na obiekcie została wyłożona nawierzchnia Mondo, najbardziej zaawansowany wielofunkcyjny system nawierzchni. Funkcje lekkoatletyczne takie jak bieżnia sprinterska oraz skocznie zostały zdublowane i przeniesione na zewnątrz bieżni okólnej.

Oficjalne otwarcie hali zaplanowane jest na miesiące letnie. Jesienią, gdy na dobre rozpocznie się sezon halowy, KGHM Ślęza Arena będzie pracować na pełnych obrotach.

Źródło: infoWire.pl

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Panthers Wrocław zyskują nowego partnera

Panthers Wrocław zyskują nowego partnera

Miłośnicy futbolu amerykańskiego we Wrocławiu z pewnością ucieszą się z tej wiadomości! Pasaż Grunwaldzki staje się oficjalnym partnerem Panthers Wrocław. Współpraca zapowiada się owocnie...