29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaSportKGHM partnerem tytularnym 48. Biegu Piastów

KGHM partnerem tytularnym 48. Biegu Piastów

-

KGHM Polska Miedź, największy producent miedzi w Europie, od wielu lat jest partnerem Biegu Piastów, najważniejszej imprezy narciarstwa biegowego w Polsce. W 2024 roku spółka została głównym sponsorem biegu.

W ramach współpracy KGHM realizuje szereg działań wspierających imprezę. Jednym z nich jest finansowanie prac utrzymaniowych tras narciarskich na Polanie Jakuszyckiej. Dzięki temu trasy są dostępne dla wszystkich przez cały rok i cieszą się dużym zainteresowaniem narciarzy, biegaczy i rowerzystów.

KGHM prowadzi także działania edukacyjne i promocyjne związane z biegiem. W ramach programu „Akademia Biegowa KGHM” dzieci z Dolnego Śląska mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z narciarstwa biegowego. Wolontariusze KGHM prowadzą także akcje informacyjne i promocyjne na Polanie Jakuszyckiej.

48. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego zaplanowany jest w dniach 25 lutego – 3 marca 2024 roku. Poprzednia edycja zgromadziła prawie 6 tys. zawodników z całego świata. Z kolei 12. Letni Bieg Piastów odbędzie się w sierpniu przyszłego roku.

Współpraca KGHM z Biegiem Piastów jest przykładem zaangażowania spółki w rozwój sportu i promocję regionu. KGHM jest także sponsorem wielu innych wydarzeń sportowych, w tym m.in. rozgrywek piłkarskich, siatkarskich i koszykarskich.

Źródło: KGHM

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!