12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaEkologiaKGHM stawia na fotowoltaikę i finalizuje debiut na rynku OZE!

KGHM stawia na fotowoltaikę i finalizuje debiut na rynku OZE!

-

Miedziowy gigant przejął 7 elektrowni słonecznych o mocy blisko 50 MW, budując imponujący portfel zielonej energii.

To strategiczny krok w transformacji energetycznej KGHM, zmierzający do zaspokojenia połowy zapotrzebowania na energię z własnych źródeł do 2030 roku.

Ambitne plany KGHM

Polska Miedź konsekwentnie realizuje strategię dekarbonizacji, stawiając na energię odnawialną. Przejęte instalacje fotowoltaiczne zlokalizowane w czterech województwach to tylko początek. KGHM zamierza budować kolejne elektrownie słoneczne i wiatrowe na własnych gruntach, a także bada możliwości wykorzystania wodoru.

7 elektrowni, 2% zużycia

Nabyte instalacje o łącznej mocy 50 MW pokryją około 2% zapotrzebowania KGHM na energię elektryczną. To znaczący krok w kierunku uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców i obniżenia emisji CO2.

Nowy etap transformacji

Przejęcie to nie tylko wzrost mocy wytwórczej, ale także początek nowego etapu transformacji energetycznej KGHM. Spółka planuje wdrożyć nową strukturę integracji aktywów OZE do Grupy Kapitałowej, co zapewni efektywne zarządzanie i dalszy rozwój zielonej energii.

Doświadczenie i know-how

Partnerem KGHM w tym strategicznym projekcie jest firma Projekt Solartechnik, posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie na rynku fotowoltaiki. Solartechnik zrealizował liczne projekty w Polsce i za granicą, co gwarantuje wysoką jakość i efektywność przejętych instalacji.

Źródło: KGHM

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...