niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaKulturaKobieta i życie - spektakl o wolności i solidarności kobiet

Kobieta i życie – spektakl o wolności i solidarności kobiet

-

reklama

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na spektakl „Kobieta i życie” Maliny Prześlugi w reż. Piotra Łukaszczyka. Przedstawienie będzie grane 22 i 23 września o godz. 19:15 oraz 24 września o godz. 18:15 na Dużej Scenie.

Spektakl opowiada o życiu kobiety od najmłodszych lat do dorosłości. Autorka pokazuje, jak na młode dziewczyny i kobiety wywierają wpływ oczekiwania społeczne i kulturowe.

„Kobieta i życie” to spektakl o pragnieniu wolności. Wolności od oczekiwań i powinności. Wolności od ról społecznych i kulturowych, które warunkowane płcią, zostały narzucone przez rodzinę, pracę, związki czy media.

Ktoś nazwał ten spektakl groteską rapsodyczną. Próbujemy się w nim uśmiechać i złapać do przedstawionej tam sytuacji dystans. Choć Kobieta i życie opiera się na sprzeciwie, który jest gniewną emocją, to nie musi przeradzać się w agresję i przemoc – mówi Piotr Łukaszczyk, reżyser spektaklu.

W spektaklu występują Jolanta Solarz-Szwed, Małgorzata Rożniatowska, Weronika Bochat, Anna Czerniakowska, Anna Lemieszek, Katarzyna Miller i Antoni Milancej. Muzykę do spektaklu skomponowali Filip Zawada i Albert Pyśk.

Sztuka Maliny Prześlugi jest dramaturgiczną wypowiedzią inspirowaną strajkiem kobiet. To ważne i aktualne przedstawienie, które skłania do refleksji nad rolą kobiet w społeczeństwie.

Źródło: WTW

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...