12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaZdrowieKobiety a sport - bariery i motywacje

Kobiety a sport – bariery i motywacje

-

Przed Międzynarodowym Dniem Kobiet marka ASICS dzieli się wynikami globalnego badania na temat różnic w aktywności fizycznej między kobietami a mężczyznami.

Raport rzuca światło na wyzwania, z jakimi borykają się panie na drodze do regularnych ćwiczeń, a także podkreśla znaczenie ruchu dla zdrowia psychicznego.

Ponad połowa kobiet na świecie całkowicie rezygnuje z aktywności fizycznej. To alarmujący wniosek płynący z badania ASICS, które objęło niemal 25 tys. osób. Brak ruchu negatywnie odbija się na samopoczuciu pań. Natomiast raport pokazuje, że aż 52% z nich nie jest zadowolonych ze swojego poziomu aktywności.

Presja czasu, wstyd i niska pewność siebie to główne bariery, które powstrzymują kobiety przed regularnym uprawianiem sportu. Dochodzi do tego presja społeczna i stereotypy dotyczące ról płciowych, które często obciążają kobiety obowiązkami domowymi i opieką nad rodziną. 

Polki kochają bieganie

Badanie ASICS pokazuje, że bieganie jest najpopularniejszym sportem wśród Polek (97%). Natomiast głównym motywatorem do podjęcia aktywności fizycznej jest chęć zadbania o ciało i zdrowie psychiczne (94%).

Mężczyźni nie rozumieją problemów kobiet

Mężczyźni nie dostrzegają problemów kobiet – badanie ujawnia znaczące różnice w postrzeganiu barier przez kobiety i mężczyzn. Tylko 34% panów uznaje brak czasu za przeszkodę w sporcie, podczas gdy dla 74% kobiet jest to główne wyzwanie. Mężczyźni zupełnie inaczej interpretują bariery kobiet, co utrudnia im zrozumienie ich potrzeb.

Globalna platforma dla kobiet

W odpowiedzi na wyzwania, marka ASICS stworzyła globalną platformę internetową łączącą kobiety z całego świata. Platforma oferuje przestrzeń do dzielenia się doświadczeniem, wiedzą sportową i inspiracją, motywując panie do regularnych ćwiczeń.

Badanie ASICS to ważny głos w dyskusji o roli sportu w życiu kobiet. Raport ujawnia niepokojące trendy, ale też pokazuje siłę i determinację pań, które przełamują bariery i dbają o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

Źródło: Materiał prasowy

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...