29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieKOGENERACJA wspiera rozwój dzieci

KOGENERACJA wspiera rozwój dzieci

-

Wrocławska elektrociepłownia KOGENERACJA przekazała lokal Fundacji HORYZONT, która opiekuje się dziećmi wymagającymi terapii wczesnego wspomagania rozwoju. Dzięki temu 70 maluchów z Wrocławia i okolic otrzymało dostęp do fachowej pomocy.

Fundacja HORYZONT powstała w styczniu 2023 roku, aby przejąć likwidowaną poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Wcześniej, w budynku o powierzchni ponad 170 metrów kwadratowych, znajdował się m.in. magazyn odzieży. Elektrociepłownia KOGENERACJA wyremontowała i przystosowała lokal do potrzeb małych pacjentów.

Fundacja zajmuje się wczesnym wspomaganiem rozwoju dzieci poprzez organizowanie specjalistycznych zajęć. Zajęcia prowadzone są przez psychologów, logopedów, pedagogów i terapeutów integracji sensorycznej. Podopieczni, którymi są dzieci w wieku od kilku miesięcy do 7 lat, korzystają z nich od momentu stwierdzenia u nich nieprawidłowości rozwojowych do chwili rozpoczęcia nauki w szkole.

Pracując indywidualnie z dzieckiem poznajemy malucha wraz z radościami
i problemami jego bliskich. Tym samym same stajemy się częścią jego rodziny. – wyjaśnia Grażyna Pabian, współzałożycielka fundacji. – Po tym, jak dowiedziałyśmy się o zamiarze likwidacji poradni, zastanawiałyśmy się, w jaki sposób możemy zapewnić naszym maluchom wsparcie. Postanowiłyśmy założyć fundację, która będzie organem prowadzącym dla poradni. Najtrudniejsze dla nas było znalezienie lokum – jako poradnia utrzymujemy się jedynie z dotacji oświatowej, więc nie stać nas było na lokal komercyjny. Jednak los nam sprzyja, bo na naszej drodze pojawiła się KOGENERACJA, która wzięła nas pod swoje skrzydła i umożliwiła otwarcie poradni na swoim terenie – dodaje Grażyna Pabian.

Jak podkreślają założycielki fundacji, bardzo istotne jest to, by działania terapeutyczne rozpocząć jak najwcześniej. Wówczas szansa na skuteczną pomoc jest dużo większa.

Dzięki owocnej współpracy od września Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna HORYZONT objęła wsparciem 70 maluchów. W planach jest objęcie opieką jeszcze większej liczby dzieci. Natomiast w przyszłości wsparcie psychologiczne otrzymają również osoby dorosłe.

Podopieczni placówki wraz z rodzicami podjęli decyzję, iż honorowym członkiem fundacji zostanie Krasnal Kogeniusz Opałek Pierwszy. Statuetka krasnala usytuowana przed wejściem do elektrociepłowni będzie się kojarzyć już nie tylko z produkowanym ciepłem, ale również z pozytywną energią, jaką KOGENERACJA obdarza potrzebujących.

Źródło: PGE

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!