23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaWywiadŚladami Turysty Koko Ryku - agroturystyka w sercu Wzgórz Włodzickich

[WYWIAD] Koko Ryku – agroturystyka w sercu Wzgórz Włodzickich

-

Koko Ryku to agroturystyka położona w niewielkiej wsi Bieganów w sercu Wzgórz Włodzickich. Obiekt oferuje gościom spokojne i relaksujące miejsce na wypoczynek.

Właścicielką Koko Ryku jest Lucyna Gołaszczyk, która od wielu lat prowadzi ten biznes. W rozmowie z nią dowiemy się więcej o historii agroturystyki, jej ofercie i planach na przyszłość.

Koko Ryku - agroturystyka w sercu Wzgórz Włodzickich
Źródło: Koko Ryku

Opisujesz Koko Ryku jako miejsce, gdzie można zapomnieć o reszcie świata. Jakie elementy sprzyjają temu wyjątkowemu wyciszeniu?

Rzeczywiście, Koko Ryku to miejsce, gdzie można się wyciszyć i oderwać od codzienności. Położenie obiektu w niewielkiej wsi w sercu Wzgórz Włodzickich zapewnia ciszę i spokój. Z okien pokoi roztaczają się piękne widoki na góry, co dodatkowo sprzyja relaksowi.

Koko Ryku - agroturystyka w sercu Wzgórz Włodzickich
Źródło: Koko Ryku

Agroturystyka jest dostępna dla gości od 12 roku życia. Skąd takie ograniczenie wiekowe?

Decyzję o ograniczeniu wieku gości podjęłam w ostatnich latach. Chciałabym, aby Koko Ryku było miejscem, gdzie można się zrelaksować i odpocząć od zgiełku miasta. Dzieci mogą być hałaśliwe, co może zakłócać spokój pozostałych gości. Ponadto obiekt nie posiada żadnych atrakcji dla dzieci. 

Koko Ryku - agroturystyka w sercu Wzgórz Włodzickich
Źródło: Koko Ryku

Wnętrza obiektu są pełne rustykalnych elementów. Czy możesz podać przykłady tych elementów, które w szczególny sposób przyczyniają się do wyjątkowej atmosfery?

Rustykalny charakter wnętrz jest wynikiem mojej miłości do stylu vintage. Wnętrza zostały urządzone z wykorzystaniem starych mebli i przedmiotów, które znalazłam w gospodarstwie lub na pchlich targach. Najbardziej spektakularnym elementem jest drewniana brama ze stodoły, która została wciągnięta do pokoju i służy jako ściana. Rustykalność wnętrz jest przełamana nowoczesnymi elementami, takimi jak okna i schody.

Koko Ryku - agroturystyka w sercu Wzgórz Włodzickich
Źródło: Koko Ryku

Jakie korzyści niosą ze sobą masaże oferowane w Koko Ryku?

Moje masaże mają na celu relaksację i odprężenie gości. Stosuję techniki liftingujące, jest to naturalna metoda ujędrniająca i odmładzająca skórę. Masaż ajurwedyjski twarzy jak i refleksoterapia stóp są to techniki terapeutyczne działające na całe ciało, pobudzają nasz organizm do samouleczenia.
Koko Ryku - agroturystyka w sercu Wzgórz Włodzickich
Źródło: Koko Ryku

Z Turynu w Sudety … Czy możesz powiedzieć coś więcej o swojej historii i o tym, co skłoniło Cię do założenia takiego miejsca w Sudetach?

Pochodzę z Tychów, ale przez wiele lat mieszkałam w Turynie. Tam studiowałam sztukę i pracowałam w reklamie. W wieku 40 lat postanowiłam wrócić do Polski i rozpocząć nowe życie. Szukałam miejsca, które będzie spokojne i inspirujące. Tak trafiłam na Bieganów i kupiłam gospodarstwo, które przekształciłam w agroturystykę Koko Ryku. Po 10 latach, czytając komentarze gości, wygląda na to, że  to miejsce nadal sprawia wrażenie.

Aktualnie obiekt jest na sprzedaż, mam nadzieję, że trafi w dobre kreatywne ręce, a moje zajmą się czymś innym. [śmiech]

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!