14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneKoleje Dolnośląskie | Nowy rozkład jazdy

Koleje Dolnośląskie | Nowy rozkład jazdy

-

9 czerwca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich.

Zmiana oznacza powrót bezpośrednich połączeń z Wrocławia Głównego do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Ponadto, podobnie jak rok temu, będą uruchomione kursy nad Bałtyk pociągów KD Premium Nadmorski.

Remont tunelu w Trzcińsku zakończony!

Najważniejszą zmianą jest niewątpliwie zakończenie remontu tunelu w Trzcińsku, który trwał ponad rok i wiązał się z trzykrotnym zamknięciem dla ruchu kolejowego. Modernizacja tego XIX-wiecznego obiektu inżynieryjnego pozwoliła na skrócenie czasu przejazdu między Wrocławiem Głównym a Jelenią Górą do ok. 2 godzin i 15 minut. Natomiast najszybszy pociąg Kolei Dolnośląskich na tym odcinku, KD Sprinter Książ, pokona tę trasę w zaledwie 1 godzinę i 51 minut!

Wakacje nad Bałtyk z KD Premium Nadmorskim!

W te wakacje Koleje Dolnośląskie oferują najszybsze połączenie z Wrocławia nad morze. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest tutaj. Bilety na pociągi KD Premium Nadmorski są dostępne w cenie 89 zł i 99 zł.

Zamknięcia na liniach kolejowych

Wraz z nowym rozkładem jazdy wprowadzono również okresowe zamknięcia na niektórych odcinkach linii kolejowych. Od 9 czerwca do 31 sierpnia odbędą się remonty na trasie z Wrocławia Psie Pole do Trzebnicy. W tym czasie uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Ponadto, od 14 do 18 czerwca (godz. 22:00-3:30) planowane są prace na odcinku Lubin – Rudna Miasto. Autobusy zastępcze będą kursować między Lubinem a Głogowem. W pozostałych godzinach i relacjach tego dnia kursują również pociągi.

W korekcie rozkładu uwzględniono także zamknięcie na odcinku Jawor – Rogoźnica na linii kolejowej 137, które potrwa od 22 lipca do 15 października. Nowością w sieci połączeń dolnośląskich jest nowy przystanek na trasie kolejowego autobusu z Oleśnicy do Sycowa – Jemielna Oleśnicka.

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!