niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaTurystykaKolejowe zakamarki Wrocławia - nietypowa wycieczka po mieście

Kolejowe zakamarki Wrocławia – nietypowa wycieczka po mieście

-

reklama

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza miłośników kolei oraz wszystkich, którzy chcą nietypowo spędzić czas, na pociągi retro po wrocławskim węźle kolejowym.

Podczas wycieczki zobaczycie miasto z innej perspektywy. Poznacie jego inną historię, związaną z koleją, przemysłem, architekturą i terenami przyrodniczymi. Jedną z głównych atrakcji podróży składem historycznym jest przejazd torami, po których na co dzień jeżdżą wyłącznie pociągi towarowe.

Ponadto, podczas postojów na stacjach, będzie można wyjść na peron, obejrzeć dworzec, obserwować lokomotywę wykonującą manewry. Uczestnicy będą mieli również okazję posłuchać opowieści klubowego przewodnika. Chętni będą mogli zajrzeć do kabiny maszynisty i przyjrzeć się pulpitowi sterowniczemu.

Udział w wycieczce wspiera ratowanie zabytków kolejnictwa. Zyski ze sprzedaży biletów oraz klubowych gadżetów i pamiątek przeznaczane są na remonty lub prace bieżące przy naszym zabytkowym taborze.

Pociągi poprowadzi lokomotywa spalinowa SM30 z lat 50 lub 60., z wagonami osobowymi serii Bi z 1929r. Skład nie jest ogrzewany, co należy wziąć pod uwagę w doborze ubrań w przypadku niższych temperatur. W pociągu funkcjonuje bar serwujący kawę z ekspresu, herbatę i zimne napoje. Można w nim także kupić klubowe gadżety. Cały zysk ze sprzedaży w barze przeznaczamy na cele statutowe klubu.

Kolejowe Zakamarki Wrocławia odbędą się 30 września 2023. Szczegółowe informacje o przejazdach dostępne na stronie internetowej: www.kskwroclaw.pl/kolejowe-zakamarki-wroclawia. 

Źródło: KSK

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...