14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneLubinKompetentni w branży - rozstrzygnięcie konkursu

Kompetentni w branży – rozstrzygnięcie konkursu

-

Mamy rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów szkół patronackich w programie miedziowej spółki „Kompetentni w branży”. Dwa najciekawsze rozwiązania zostały nagrodzone płatnymi stażami w oddziale KGHM, Centralnym Ośrodku Przetwarzania Informacji (COPI).

Zwycięzcami konkursu zostali:

  • Jakub Łasiński, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół nr 1 im. B. Krupińskiego w Lubinie
  • Anton Manicki, uczeń Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy.

Każdy projekt, w którym możemy zachęcać młodych, zdolnych ludzi do związania się z KGHM to inicjatywa, której zdecydowanie będę patronował – powiedział Marek Makuch, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi. – Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania i pomysłowości. Gratuluję laureatom, ale też rodzicom za inspirację i opiekę nad takimi zdolnymi uczniami – dodał wręczając nagrody podczas spotkania z uczniami i ich rodzicami w siedzibie miedziowej spółki.

Konkurs skierowany był do uczniów z 9 szkół współpracujących z KGHM w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”. Również z klas, które nie są objęte patronatem. Przed uczestnikami postawiono zaawansowane technologicznie zadanie. To wypracowanie narzędzia w technologii M365, które zabezpieczy obieg dokumentów i informacji związanych z procesem realizacji praktyk uczniowskich w miedziowej spółce.

Uczniowie zaproponowane rozwiązania będą mogli rozwijać podczas wakacyjnego stażu.

Dziennik praktyk online to kolejny krok w digitalizacji procesów Spółki. To przede wszystkim aplikacja, która zdecydowanie ułatwi pracę instruktorów praktycznej nauki zawodu w KGHM. Rokrocznie pod opiekę ponad stu aktywnych w KGHM instruktorów trafiają uczniowie klas patronackich.

Źródło: KGHM

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!