20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneKomunikacja aglomeracyjna do Siechnic i Żórawiny

Komunikacja aglomeracyjna do Siechnic i Żórawiny

-

Miasto Wrocław, wraz z Samorządami Aglomeracji Wrocławskiej, intensyfikuje wysiłki w celu poprawy komunikacji zbiorowej w aglomeracji.

To szczególnie ważne dla mieszkańców Siechnic i Żórawiny, którzy mogą spodziewać się znacznego usprawnienia połączeń z Wrocławiem.

Nadzieję na rozwój przewozów między Wrocławiem a gminami południowej części Aglomeracji Wrocławskiej przynosi nowe porozumienie. 6 listopada 2023 r. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, złożył swoje podpisy na umowie współpracy ze związkiem powiatowo-gminnym Oławskie Przewozy Gminno-Powiatowe. 

Miasto Wrocław ma długą historię współpracy z samorządami Aglomeracji Wrocławskiej, rozpoczętą już w 2004 r. na zasadzie porozumień międzygminnych. Obecnie funkcjonuje 27 linii aglomeracyjnych, łączących Wrocław z Gminami. 

Sygnowane porozumienie otwiera nowe perspektywy dla mieszkańców Siechnic. Niebawem odbędzie się przetarg na wieloletnią obsługę połączeń pomiędzy Wrocławiem a gminami sąsiednimi, takimi jak Długołęka, Wisznia Mała i Czernica. 

Przyglądając się bliżej współpracy z Siechnicami, warto zauważyć, że burmistrz tej gminy wyraził otwarcie swoje zastrzeżenia co do dotychczasowej współpracy z Wrocławiem. Zawarte porozumienie daje jednak nadzieję na poprawę relacji i usprawnienie komunikacji.  To z pewnością przyczyni się do wygodniejszego i efektywniejszego podróżowania dla mieszkańców regionu.

Warto również zaznaczyć, że testy autobusów hybrydowych na linii do Długołęki są tylko preludium do potencjalnej ekspansji tego zrównoważonego rozwiązania na inne linie aglomeracyjne. 

Źródło: UM Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!