29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaKulturaKoncert dla Elżbiety Sikory, prekursorki polskiej muzyki elektronicznej

Koncert dla Elżbiety Sikory, prekursorki polskiej muzyki elektronicznej

-

W ramach obchodów 80. urodzin Elżbiety Sikory, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu zaprasza na koncert „Tajemnicza nieznajoma, czyli Epizod na maskaradzie”.

Koncert z okazji 80. urodzin Elżbiety Sikory to doskonała okazja, aby poznać twórczość tej wybitnej kompozytorki. W programie koncertu znajdą się utwory:

  • „Pięć miniatur” Elżbiety Sikory – prezentacja twórczości prekursorki polskiej muzyki elektronicznej
  • „Koncert na dwa klarnety” Pawła Łukaszewskiego – utwór dedykowany Elżbiecie Sikorze, który w Filharmonii Sudeckiej zabrzmi po raz pierwszy
  • „Step” Zygmunta Noskowskiego i „Epizod na maskaradzie” Mieczysława Karłowicza – dwa słynne polskie poematy symfoniczne

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej poprowadzi Wojciech Rodek.

Elżbieta Sikora jest jedną z najwybitniejszych polskich kompozytorek. W swojej twórczości łączyła tradycję akustyczną z nowoczesnym brzmieniem. Ukończyła studia z zakresu reżyserii dźwięku w Warszawie, a następnie w Paryżu studia z zakresu muzyki elektroakustycznej w Groupe de Recherches Musicales (GRM).

Za swoją twórczość została uhonorowana licznymi nagrodami i odznaczeniami, m.in. Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres, nagrodą Związku Kompozytorów Polskich oraz Nagrodą im. Witolda Lutosławskiego.

Kiedy: 10.11.2023, piątek, godz. 19:00
Gdzie: Wałbrzych, Filharmonia Sudecka

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!