20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWałbrzychKoncert "Dotknąć Nieba" w Filharmonii Sudeckiej

Koncert „Dotknąć Nieba” w Filharmonii Sudeckiej

-

Koncert „Dotknąć Nieba” w Filharmonii Sudeckiej to wyjątkowa okazja, aby posłuchać jednego z najwybitniejszych dzieł polskiej muzyki XX wieku, jakim jest III Symfonia „Pieśni Żałosne” Henryka Mikołaja Góreckiego.

Utwór ten, inspirowany tekstem modlitwy wyrytej na ścianie więziennej celi, jest wyrazem tęsknoty, cierpienia i nadziei.

Sopranistka Iwona Hossa, która wykona partię solową w symfonii, jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich śpiewaczek operowych. Jej interpretacja utworu Góreckiego będzie z pewnością poruszającym przeżyciem dla publiczności.

W programie koncertu znalazła się również V Symfonia D-dur, „Reformacyjna” Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego. Utwór ten, napisany w 1830 roku, jest wyrazem fascynacji kompozytora ideą reformacji.

Koncert „Dotknąć Nieba” to wydarzenie, które warto wpisać do swojego kalendarza. To okazja, aby posłuchać wybitnych dzieł muzyki klasycznej w wykonaniu znakomitych artystów. Zapraszamy już 27 października 2023 r. o godz.19.00 do sali koncertowej przy ul. Słowackiego 4 w Wałbrzychu.

Źródło: Filharmonia Sudecka

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!