27.7 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaKulturaKora - Nieskończoność | Koncert Michała Pepola we Wrocławiu

Kora – Nieskończoność | Koncert Michała Pepola we Wrocławiu

-

6 czerwca w Firleju odbędzie się wyjątkowy koncert Kora – Nieskończoność. To okazja, aby poznać nieznane dotąd utwory Kory Jackowskiej w świeżej i niecodziennej aranżacji Michała Pepola.

Michał Pepol, wiolonczelista, kompozytor, współzałożyciel Royal String Quartet, producent oraz autor muzyki teatralnej, zaprezentuje publiczności swoje niezwykłe aranżacje i remiksy utworów Kory Jackowskiej. Płyta „Kora – Nieskończoność” powstała w latach 2019-2020, opierając się na prywatnych, nigdy wcześniej niewydanych nagraniach fonograficznych Kory Jackowskiej. 

Proces tworzenia albumu był niezwykle intrygujący, ale wymagał dużego wysiłku. Odnalezione taśmy studyjne, składające się z 24 śladów, często były ledwie czytelne, a ich odzyskanie stanowiło wyzwanie. Mimo trudności, Pepol zdołał odtworzyć utwory, tworząc nowe aranżacje i remiksy istniejących kompozycji Kory oraz zupełnie nowe utwory. Mieszanka stylów muzycznych, takich jak pop, rock, muzyka klasyczna, osobliwe słuchowisko i awangardowa alternatywa, stanowi esencję tego wyjątkowego projektu.

Pasja i Inspiracje

Michał Pepol to artysta, którego twórczość nie mieści się w ramach jednego gatunku muzycznego. Jego głód nowych doświadczeń i poszukiwanie nieoczywistych dźwięków prowadzą do fascynacji twórczością Kory Jackowskiej. Wraz ze swoim zespołem koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą, od Filharmonii Narodowej w Warszawie, przez Wigmore Hall w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, po Konzerthaus w Berlinie i Wiedniu, Palais des Beaux-Arts w Brukseli. Artysta występuje również na renomowanych festiwalach, takich jak BBC Proms, Schleswig Holstein, Rheingau i Perth International Arts Festival w Australii.

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!