29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneŚwidnicaKoncerty Ziemi Świdnickiej startują już w tę sobotę!

Koncerty Ziemi Świdnickiej startują już w tę sobotę!

-

W Grodziszczu, malowniczej miejscowości położonej w gminie Świdnica, rozpocznie się kolejna edycja Koncertów Ziemi Świdnickiej.

To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie, które cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów. Tegoroczne koncerty odbędą się 11, 17 i 18 czerwca o godzinie 18:00, a wejście na nie będzie bezpłatne.

Wyjątkowe wykonawstwo i repertuar

W pierwszym koncercie, który odbędzie się 11 czerwca, na scenie parafii pw. św. Anny w Grodziszczu zaprezentują się Ewelina Zawiślak (flet) z Łodzi i Maciej Bator (organy) ze Świdnicy. Duet ten wykona utwory takich kompozytorów jak Ch.W. Gluck, G. Bizet i G. Donizetti, wzbogacając koncert o wyjątkowe brzmienie dwóch instrumentów.

Renowacja barokowych organów

Organy w świątyni w Grodziszczu mają nie tylko długą historię, ale również przeszły kompleksowy remont w 2022 roku. Barokowe organy z 1783 roku, zbudowane przez Johanna Jakobusa Michale Burgera z Nysy i przebudowane przez słynną świdnicką firmę organową Schlag und Söhne w 1925 roku, zostały odnowione i są w doskonałej kondycji. Instrument posiada 10 głosów i trakturę pneumatyczną, a jego skala obejmuje manuały od C do f3. Dzięki temu parafia Rzymskokatolicka w Grodziszczu od wielu lat może organizować festiwale organowe i koncerty muzyki klasycznej, tworząc optymalne warunki dla artystów i publiczności.

Wizyta w Witoszowie Dolnym

Tydzień później, 18 czerwca, zapraszamy wszystkich miłośników muzyki do kościoła parafialnego pw. Nawiedzenia NMP w Witoszowie Dolnym. Tam będziemy mieli okazję wysłuchać utworów na obój i organy J.S. Bacha oraz J.P. Sweelincka. Koncert ten również będzie miał bezpłatny.

Źródło: UG Świdnica

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!