15.8 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaEdukacjaKonferencja Unite! Dialogue - współpraca uniwersytetów dla przyszłości

Konferencja Unite! Dialogue – współpraca uniwersytetów dla przyszłości

-

Ponad 300 osób z dziewięciu europejskich uczelni rozpoczęło we wtorek we Wrocławiu udział w konferencji Unite! Dialogue. Spotkanie potrwa do czwartku i będzie poświęcone współpracy w ramach ekosystemów europejskich uniwersytetów.

Wśród uczestników są wykładowcy, pracownicy i studenci z uczelni zrzeszonych w sieci Unite!, w tym Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Grenoble we Francji, Uniwersytetu Lizbońskiego w Portugalii, Królewskiego Instytutu Technicznego w Sztokholmie w Szwecji, Aalto University w Finlandii, Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt w Niemczech, Politechniki w Turynie we Włoszech i Uniwersytetu Technicznego Katalonii – Barcelona Tech w Hiszpanii.

W programie konferencji znalazły się sesje przekrojowe i plenarne oraz spotkania w kilku grupach roboczych. Będą one poświęcone m.in. społeczności E+ czy też pakietom roboczym programu Horyzont Europa.

Celem spotkania jest podkreślenie znaczenia współpracy i integracji w ramach ekosystemów europejskich uniwersytetów. Ma to pomóc w jeszcze mocniejszym stymulowaniu innowacji, produktywności i zrównoważonego rozwoju.

Część uczestników konferencji rozpoczęła swoją wizytę w Polsce już 16 września. Wtedy właśnie w Karpaczu zorganizowano specjalny warsztat poświęcony możliwej współpracy między poszczególnymi partnerami w projektach Horyzont Europa. Podczas trzydniowego wydarzenia powołane zostały trzy społeczności: w zakresie transformacji energetycznej, zielonej transformacji oraz klimatu.

Źródło: PWr

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!