16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaZdrowieKoniec papierowych skierowań do sanatorium

Koniec papierowych skierowań do sanatorium

-

Od 1 lipca br. w Polsce kończy się okres przejściowy, a pacjenci nie będą już musieli drukować, nosić i czekać na tradycyjne skierowania do sanatoriów.

Nowa inicjatywa wprowadza e-skierowania, które będą wystawiane wyłącznie w formie elektronicznej. To przełomowe rozwiązanie, które przynosi liczne korzyści zarówno pacjentom, jak i całemu systemowi opieki zdrowotnej.

E-skierowanie to nie tylko wygoda dla pacjentów, ale także korzyść dla całego systemu opieki zdrowotnej. Dzięki temu rozwiązaniu proces skierowania na turnus leczniczy staje się bardziej przejrzysty i efektywny, co przekłada się na lepszą jakość leczenia uzdrowiskowego – zaznacza Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Wygodne i efektywne e-skierowania

Proces otrzymania skierowania do leczenia uzdrowiskowego staje się teraz prostszy i bardziej efektywny. Po zarejestrowaniu w systemie, skierowanie jest rozpatrywane przez specjalistę w dziedzinie balneoklimatologii i medycyny fizykalnej zatrudnionego w Narodowym Funduszu Zdrowia (NFZ). Lekarz ma 30 dni na dokonanie oceny skierowania, zakwalifikowanie pacjenta do leczenia lub ewentualne odrzucenie skierowania z przyczyn medycznych. Dzięki temu pacjenci unikają długiego oczekiwania na decyzję.

Pełna kontrola i dostęp do informacji

Jedną z największych zalet e-skierowań jest łatwy dostęp do informacji przez pacjentów. Po zatwierdzeniu skierowania, pacjent otrzymuje dostęp do niego za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP) oraz aplikacji mojeIKP. Tam znajdują się wszystkie istotne dane, takie jak orientacyjny czas oczekiwania, miejsce w kolejce oczekujących, termin i miejsce leczenia, a także nazwa uzdrowiska i adres. Pacjenci mają również możliwość śledzenia historii swoich poprzednich e-skierowań. Rodzicom zapewniono również dostęp do historii leczenia dzieci, co daje większe poczucie bezpieczeństwa.

Modernizacja systemu opieki zdrowotnej

Wprowadzenie elektronicznych skierowań to krok w kierunku nowoczesnego systemu opieki zdrowotnej. Eliminacja papierowych skierowań przyczynia się do zmniejszenia biurokracji oraz zmniejsza ryzyko zgubienia dokumentu. Lekarze również odnoszą korzyści z nowego systemu, mając łatwy dostęp do historii pacjentów i szybki przegląd informacji potrzebnych do podejmowania decyzji medycznych.

Źródło: NFZ

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!