31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEDrzewo Roku 2024 | Buk Serce Wzgórz Dalkowskich

Drzewo Roku 2024 | Buk Serce Wzgórz Dalkowskich

-

300-letni pomnik przyrody z Dolnego Śląska pokonał 15 konkurentów i zdobył serca internautów, stając się symbolem natury i lokalnej spuścizny.

Klub Gaja ogłosił wyniki 28. edycji konkursu Drzewo Roku. W tym roku zaszczytny tytuł i statuetkę zdobył buk purpurowy „Serce Wzgórz Dalkowskich” z gminy Gaworzyce na Dolnym Śląsku. Majestatyczny okaz, rosnący w zabytkowym parku przy XVI-wiecznym pałacu, oczarował internautów, którzy oddali na niego aż 10 521 głosów.

„Serce Wzgórz Dalkowskich” to nie tylko imponujący przedstawiciel swojego gatunku, ale również ważny element lokalnej historii i kultury. Stanowi centrum życia mikroregionu, gdzie odbywają się liczne wydarzenia, warsztaty i uroczystości. Legenda głosi, że drzewo spełnia życzenia – turyści wrzucają do jego dziupli łupinki bukowe z zapisanymi marzeniami.

Zwycięstwo w konkursie Drzewo Roku 2024 to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale również szansa na promocję walorów przyrodniczych i kulturowych Dolnego Śląska. Buk „Serce Wzgórz Dalkowskich” stanie się ambasadorem regionu, inspirując do dbania o skarby natury i pielęgnowania lokalnych tradycji.

ŹródłoKlub Gaja
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!