12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaKulturaKonkurs na najlepsze wydarzenie muzealne

Konkurs na najlepsze wydarzenie muzealne

-

Już po raz drugi Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział we Wrocławiu organizują konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku.

Celem przedsięwzięcia jest promocja najciekawszych wystaw, projektów edukacyjnych i naukowych zrealizowanych przez dolnośląskie muzea w 2023 roku. Konkurs skierowany jest do wszystkich muzeów działających na terenie województwa dolnośląskiego, a tych jest blisko 70. W tym roku organizatorzy wyodrębnili pięć kategorii konkursowych:

  • wystawy regionalne,
  • wystawy historyczne,
  • wystawy sztuki,
  • przedsięwzięcia edukacyjne niezwiązane z wystawami czasowymi,
  • projekty naukowo-badawcze.

Kapituła konkursu, złożona z wybitnych znawców kultury i mediów, w każdej kategorii przyzna trzy nagrody finansowe oraz dwa wyróżnienia. Ocenie podlegać będzie m.in. stopień wykorzystania w projektach muzealnych zbiorów, innowacyjność, potencjał edukacyjny i promocyjny wydarzeń oraz ich znaczenie dla rozwoju dolnośląskiej kultury.

Uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień laureatom odbędzie się 18 października 2024 roku w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Zgłoszenia wydarzeń w formie prezentacji można składać do 30 kwietnia 2024 roku na adres email: konkurs@smp-dolnyslask.pl. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej dolnośląskiego oddziału SMP: www.smp-dolnyslask.pl.

Źródło: UMWD

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...