29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneŚwidnicaLaur Młodego Samorządowca dla Mokrzeszowa

Laur Młodego Samorządowca dla Mokrzeszowa

-

Podczas IV sesji Rady Gminy Świdnica odbyło się uroczyste wręczenie statuetki laureata konkursu wiedzy samorządowej „Laur Młodego Samorządowca”.

Tegoroczną edycję zmagań wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, pokonując drużyny z Lutomi Dolnej i Witoszowa Dolnego.

Konkurs „Laur Młodego Samorządowca” od kilkunastu lat stanowi zwieńczenie edukacji z zakresu wiedzy samorządowej prowadzonej w gminnych placówkach oświatowych. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie, która zapewniła uczestnikom nie tylko wymagające zmagania intelektualne, ale również możliwość zaprezentowania swoich talentów i pasji.

Uczestnicy konkursu wykazali się imponującą wiedzą na temat funkcjonowania samorządów terytorialnych, a także znajomością lokalnych społeczności. Dodatkowym elementem rywalizacji były prezentacje przygotowanych wcześniej przewodników promujących atrakcje turystyczne gminy Świdnica. To zadanie pozwoliło młodym ludziom nie tylko pochwalić się znajomością swojego regionu, ale również rozwinąć umiejętności publicznego przemawiania i kreatywnego przedstawiania informacji.

ŹródłoUG Świdnica
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!