31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieWaldemar Banasiak | Nowy konsultant kardiologii w Polsce

Waldemar Banasiak | Nowy konsultant kardiologii w Polsce

-

Prof. Waldemar Banasiak z Politechniki Wrocławskiej został powołany na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie kardiologii.

Prof. Waldemar Banasiak objął funkcję 14 czerwca, natomiast jego kadencja potrwa pięć lat.

Główne zadania nowego konsultanta

Prof. Banasiak będzie odpowiedzialny za prognozowanie potrzeb zdrowotnych w dziedzinie kardiologii, opiniowanie oraz doradztwo w zakresie zadań realizowanych przez Centrum Egzaminów Medycznych, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Jego rolą będzie także wspieranie realizacji zadań wynikających z Narodowego Programu Zdrowia oraz innych programów zdrowotnych.

Wybitny specjalista z dziedziny kardiologii

Prof. dr hab. n. med. Waldemar Banasiak jest uznanym specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz kardiologii. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w 1981 roku, a swoją rozprawę doktorską obronił na Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1986 roku. W 1994 roku uzyskał habilitację na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, a tytuł profesorski otrzymał w 1999 roku.

Od 1984 roku jest związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym (4WSK) we Wrocławiu, gdzie w 1996 roku został kierownikiem Kliniki Chorób Wewnętrznych. Był współtwórcą Kliniki Kardiologii i Kliniki Kardiochirurgii oraz Ośrodka Chorób Serca. Ponadto w 2002 roku objął kierownictwo nad Kliniką Kardiologii, natomiast w latach 2006-2007 zarządzał Ośrodkiem Chorób Serca w 4WSK.

Prof. Banasiak pełnił także funkcję dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz szefa Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia. W czerwcu 2007 roku ponownie objął kierownictwo nad Ośrodkiem Chorób Serca w 4WSK we Wrocławiu, gdzie pracuje do dziś.

W latach 2022-2023 uczestniczył w tworzeniu Wydziału Medycznego na Politechnice Wrocławskiej. Natomiast od września 2023 roku kieruje Katedrą Nauk Klinicznych Niezabiegowych na tym wydziale i pełni funkcję przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauk Medycznych.

Działalność naukowa i akademicka

Prof. Banasiak jest opiekunem dwóch rozpraw habilitacyjnych oraz promotorem 13 doktoratów. Recenzował 21 prac do tytułu profesora, 13 doktorów habilitowanych oraz 11 doktorów medycyny. Jego dorobek naukowy obejmuje 333 publikacje. Należy do European Society of Cardiology, North American Society of Pacing and Electrophysiology oraz International Society for Holter and Noninvasive Electrocardiology.

ŹródłoPWr
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!