20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaBiznesKorona - zielona i społeczna

Korona – zielona i społeczna

-

Centrum Handlowe Korona funkcjonuje na wrocławskim rynku od 1999 roku. Jest nie tylko miejscem do robienia zakupów, ale również przestrzenią do spotkań lokalnej społeczności oraz promocji inicjatyw w duchu CSR i ESG.

Właściciel Centrum Korona dostrzega rosnące znaczenie ochrony środowiska. Centrum systematycznie inwestuje w modernizacje systemów oświetleniowych, dzięki czemu ogranicza zużycie energii elektrycznej i emisji gazów cieplarnianych. W 2022 roku udało się osiągnąć oszczędność zużycia wody na poziomie 24% w porównaniu do 2019 roku.

Centrum promuje również mobilność zrównoważoną. Na parkingu ulokowano stację ładowania samochodów elektrycznych, utworzono wyznaczone miejsca parkingowe dla rowerów, zamontowano stację naprawy rowerów oraz stację wypożyczenia roweru miejskiego. Właściciel Korony zachęca również do korzystania z komunikacji miejskiej.

Społeczna odpowiedzialność

Centrum Korona angażuje się w inicjatywy społeczne, wspiera lokalne organizacje pozarządowe czy organizuje wydarzenia o charakterze CSR. W centrum regularnie odbywają się zbiórki krwi, a także konkursy kreatywne dla najmłodszych.

Centrum wspiera również dobro zwierząt. W ramach akcji „Ciepło, cieplej, najcieplej” oraz „Pieskowe love” odbyły się zbiórki artykułów dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Coraz więcej Polaków przykłada dużą wagę do troski o środowisko naturalne. Podejmowanie działań proekologicznych ma kluczowe znaczenie także dla właściciela i zarządcy CH Korona. Możemy w ten sposób nie tylko spełniać oczekiwania naszych klientów, ale również wnieść istotny wkład w ochronę środowiska i przyczynić się do lepszego i bardziej zrównoważonego świata. Potwierdzeniem spełnienia najwyższych standardów proekologicznych jest przyznanie centrum certyfikatu ekologicznego BREEAM-In-Use z oceną excellent zarówno w kategorii Asset Rating (Ekologiczna charakterystyka budynku), jak i w kategorii Building Management (Zarządzanie obiektem) – mówi Justyna Podpora, Asset Manager, Cromwell Property Group, właściciel Centrum Handlowego Korona.

Korona jest otwarta na wszystkie grupy społeczne i narodowościowe. Jako centrum położone w mieście ze znacznym odsetkiem ludności z Ukrainy, kieruje swoje akcje marketingowe także do tej grupy klientów.

Ponadto centrum jest miejscem przyjaznym osobom z niepełnosprawnościami. W trosce o klientów z dysfunkcjami ruchowymi, Korona umożliwia bezpłatne wypożyczenie wózka inwalidzkiego.

W Centrum Korona można również znaleźć liczne udogodnienia podnoszące komfort spędzania czasu w galerii. Jednym z nich jest nowo otwarta edukacyjna strefa zabaw w stylu safari z interaktywnymi grami dla najmłodszych klientów galerii.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!