12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławWrocławianie coraz chętniej piją kranówkę

Wrocławianie coraz chętniej piją kranówkę

-

Wrocławska kranówka to woda bezpieczna, zdrowa i tania. W ostatnich latach coraz więcej wrocławian przekonuje się do jej picia.

Z najnowszego raportu niezależnej agencji badania rynku Beeline Research&Consulting wynika, że już 45% mieszkańców Wrocławia codziennie wybiera wodę z kranu zamiast wody butelkowanej. To wzrost o ponad 18 punktów procentowych w porównaniu z rokiem 2022.

Jednym z powodów popularności kranówki jest jej bezpieczeństwo. Wrocławska woda spełnia wszystkie normy jakościowe, określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Jest regularnie badana przez laboratoria MPWiK, które monitorują jej jakość co 5 minut.

Kolejnym argumentem przemawiającym za piciem kranówki jest jej cena. Litr wody z kranu kosztuje około jednego grosza, podczas gdy woda butelkowana to wydatek rzędu kilku złotych. W skali roku różnica w kosztach może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Wreszcie, picie kranówki jest ekologiczne. Produkcja wody butelkowanej generuje znaczne ilości odpadów, w tym plastikowych butelek. Wybór kranówki to ukłon w stronę środowiska.

Od wielu lat zachęcamy do ekologicznych postaw. Z naszą kampanią #PijKranówkę jesteśmy wszędzie tam, gdzie są wrocławianki i wrocławianie. W samym 2023 roku współtworzyliśmy 137 miejskich wydarzeń, w których łącznie wzięło udział ponad pół miliona ludzi. Każde takie spotkanie to dla nas okazja do rozmów i dzielenia się wiedzą na temat kranówki – podkreśla Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK S.A. we Wrocławiu.

Aby jeszcze bardziej zachęcić wrocławian do picia kranówki, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prowadzi kampanię społeczną #PijKranówkę. Kampania obejmuje m.in. działania edukacyjne i promocję kranówki na miejskich wydarzeniach.

Kampania spotkała się z pozytywnym odbiorem mieszkańców. Blisko 2/3 wrocławian, którzy wypowiedzieli się w badaniu, zauważa zaangażowanie MPWiK w promocję kranówki.

Wrocławianie coraz chętniej piją kranówkę. To trend, który warto wspierać. Woda z kranu jest bezpieczna, zdrowa i tania. Jest to również ukłon w stronę środowiska.

Źródło: MPWiK

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...