14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławKrasnal Życzliwek gości na sopockim molo, przyciągając turystów z całej Polski

Krasnal Życzliwek gości na sopockim molo, przyciągając turystów z całej Polski

-

Sopockie Molo, wraz z uroczym „Monciakiem”, to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce. Tym razem jednak na sopockim molo pojawił się niezwykły gość – wrocławski krasnal Życzliwek. Ta sympatyczna postać, będąca jednym z symboli Wrocławia, przybyła na wybrzeże w piątek, dodając uroku obchodom dwustulecia kurortu.

Wrocławskie krasnale to znana atrakcja turystyczna, która pozwala najmłodszym odkrywać zabytki miasta w niebanalny sposób. Te małe, magiczne stworzenia często pojawiają się również w innych polskich miastach. Tym razem krasnal Życzliwek postanowił odwiedzić Sopot, przyciągając wzrok i ciekawość turystów.

Wrocław jest przyjaznym miejscem dla krasnali, które z kolei przyczyniają się do wzrostu liczby odwiedzających miasto turystów. Teraz, na stałe gościem Sopotu jest właśnie krasnal Życzliwek, który przybył w ramach obchodów dwustulecia kurortu. W ramach tej wyjątkowej okazji, młodzi artyści lalkarze z Wrocławia zaprezentują plenerowe spektakle na sopockim molo, korzystając z kukiełek przedstawiających wrocławskie krasnale. To nieszablonowy sposób na opowiedzenie o Wrocławiu, podróżach i niezwykłych spotkaniach.

Warto również wspomnieć o kampanii reklamowej, która obecnie trwa w Wrocławiu. Miasto kusi turystów tajemniczymi historiami, poszukiwaniem skarbów i ich odkrywaniem. Taka intrygująca oferta przyciąga licznych gości do stolicy Dolnego Śląska, którzy poznają jego uroki i bogatą historię.

Wrocław zachęca turystów z Trójmiasta do odwiedzenia również innych atrakcji Dolnego Śląska. Hydropolis – interaktywne muzeum wody oraz wrocławskie ZOO cieszą się dużą popularnością wśród przyjezdnych. W ubiegłym roku liczba odwiedzających ZOO wyniosła imponującą liczbę 1,7 miliona osób.

Badania pokazują, że turyści, odwiedzając jedno polskie miasto, często zaczynają planować swoje kolejne podróże. Dlatego też zrodził się pomysł promocji Wrocławia w Sopocie, aby zachęcić turystów z Pomorza do odwiedzenia Dolnego Śląska. Ta inicjatywa ma na celu stworzenie więzi między regionami oraz zwiększenie ruchu turystycznego.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!