29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesKrzysztof Domarecki laureatem Dolnośląskiego Klucza Sukcesu

Krzysztof Domarecki laureatem Dolnośląskiego Klucza Sukcesu

-

Krzysztof Domarecki, główny akcjonariusz Grupy Selena, został laureatem XXVII edycji Dolnośląskiego Klucza Sukcesu za 2023 r.

Nagrodę zdobył w kategorii „Największa osobowość w promocji Dolnego Śląska”. Kapituła konkursu docenia postaci, firmy i instytucje, które poprzez swoją działalność wpływają na pozytywny wizerunek regionu w kraju i za granicą.

Krzysztof Domarecki jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. W 1993 r. założył firmę Selena, która początkowo zajmowała się produkcją i dystrybucją klejów do glazury i terakoty. Dzięki jego zaangażowaniu, firma szybko się rozwinęła i stała się liderem na rynku chemii budowlanej w Polsce. W ciągu ostatnich 25 lat Selena zdobyła udziały rynkowe w większości krajów Europy, w USA, Brazylii, Korei Południowej i w Chinach.

Model operacyjny Seleny polega na tym, że we Wrocławiu znajduje się centrala a poszczególne spółki z grupy Selena są rozlokowane w różnych krajach na 4-ch kontynentach. Do tego dochodzi długa lista dystrybutorów i klientów Seleny z prawie 100 krajów. W ten sposób rozwijamy relacje z menedżerami i klientami z całego świata. Przyjeżdżają oni do Wrocławia lub do naszego centrum R&D w Dzierżoniowie praktycznie w każdym miesiącu. Poznają, jak pracują Polacy, jak funkcjonuje nowoczesna Polska i jak się zmienia. Ten obraz zabierają do swoich domów i dzielą się nim w swoich środowiskach – mówi Krzysztof Domarecki

Główny akcjonariusz Grupy Selena jest także aktywny w działalności społecznej. Jest m.in. członkiem Rady Uniwersytetu Wrocławskiego, ambasadorem światowej kampanii na rzecz zrównoważonego budownictwa #BuildingLife oraz fundatorem kilku fundacji wspierających edukację i rozwój młodzieży.

Dolnośląski Klucz Sukcesu to prestiżowe wyróżnienie przyznawane od 1997 r. Krzysztof Domarecki jest kolejnym laureatem Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. Jego osiągnięcia gospodarcze i społeczne są dowodem na to, że Dolny Śląsk jest regionem przyjaznym biznesowi i innowacjom, a jego mieszkańcy są dumni ze swojego miejsca zamieszkania.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!