29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneKulinarna podróż po dawnych Kresach Wschodnich

Kulinarna podróż po dawnych Kresach Wschodnich

-

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Wiedzy w Bolesławcu serdecznie zaprasza na sentymentalną podróż do dawnych Kresów Wschodnich.

Przewodnikiem spotkania będzie Paweł Ochman, twórca popularnego bloga Weganon. Spotkanie odbędzie się 28 lipca 2023 o godzinie 18:00.

Paweł Ochman podzieli się cennymi informacjami na temat kulinarnych tradycji Kresów Wschodnich, skupiając się głównie na okresie dwudziestolecia międzywojennego. Dzięki Kresowiakom i Kresowiankom, oraz ich potomkom, możemy poznać codzienne i świąteczne potrawy tamtych czasów. Dowiemy się o popularnych warzywach, dzikich owocach i ziołach, które były często wykorzystywane w ówczesnych kuchniach.

Poznamy wyjątkowe dania, które można znaleźć na Kresach Wschodnich. Przysmaki takie jak wołyńskie kichyłki, poleska kulaga, litewskie mandryki czy gródeckie cebulniki z pewnością zaintrygują smakoszy. Ponadto, będziemy odkrywać tajemnice potraw takich jak towkanica, włodzimierskie fajercarze, lwowskie bałabuchy czy kryżawki.

Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Wstęp jest wolny. Spotkanie będzie tłumaczone na język ukraiński.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Sieć bezpieczeństwa dla Ukrainy” o numerze 2022-2-CZ01-KA210-YOU-000091139, który realizowany jest w ramach programu Erasmus+.

Źródło: UM Bolesławiec

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!