25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaEdukacjaKwarki i gluony | Najnowsze badania prof. Bolesława Wysłoucha z MIT

Kwarki i gluony | Najnowsze badania prof. Bolesława Wysłoucha z MIT

-

Profesor Bolesław Wysłouch z Massachusetts Institute of Technology (MIT) podzieli się najnowszymi odkryciami dotyczącymi kwarków i gluonów. Spotkanie realizowane jest w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej (PWr).

Wykład „Quark Gluon Plasma: the hottest matter in the Universe!” odbędzie się we wtorek, 20 czerwca, o godzinie 13:00 w Auli PWr. Wstęp na wykład jest darmowy. Natomiast konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie na stronie: www.app.evenea.pl/event/640689-131/?q=%2Fboleslawwyslouch.

Kim jest prof. Bolesław Wysłouch?

Profesor Bolesław Wysłouch jest cenionym naukowcem zajmującym się oddziaływaniami między cząstkami subatomowymi. Pełni funkcję dyrektora Laboratory for Nuclear Science oraz Bates Research and Engineering Center na MIT. Jego badania koncentrują się na energetycznych zderzeniach ciężkich jonów, które prowadzi w Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN w Szwajcarii. Jest także jednym z liderów programu ciężkich jonów w eksperymencie CMS.

Profesor Wysłouch ukończył studia licencjackie z fizyki na Uniwersytecie Warszawskim w 1981 roku. Następnie rozpoczął współpracę z MIT, gdzie uzyskał stopień doktora. Jego praca naukowa obejmuje badania nad fizyką wysokich energii i fizyką jądrową. Zarówno w ośrodku CERN, jak i w Brookhaven National Laboratory RHIC. Jest członkiem renomowanych organizacji naukowych, takich jak American Physical Society i American Academy of Arts and Sciences.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe na Politechnice Wrocławskiej to cykl spotkań, które skierowane są do studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy. W ramach tego cyklu zapraszani są eksperci z różnych dziedzin do dzielenia się wynikami swoich badań.

Źródło: PWr

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!