12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaKulturaLabirynty Pendereckiego - koncert polskiej muzyki klasycznej

Labirynty Pendereckiego – koncert polskiej muzyki klasycznej

-

Polska muzyka klasyczna to nie tylko patetyczne utwory patriotyczne. To także różnorodna i ponadnarodowa twórczość, która zachwyca swoją kreatywnością i wszechstronnością.

17 listopada 2023 r. w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbędzie się koncert zatytułowany „Labirynty Pendereckiego”. Program wydarzenia obejmuje utwory trzech wybitnych polskich kompozytorów: Krzysztofa Pendereckiego, Grażyny Bacewicz i Aleksandra Tansmana.

Koncert rozpocznie się od „Agnus Dei” Krzysztofa Pendereckiego. To utwór, który łączy w sobie prostotę z wyrafinowaniem. Został napisany po śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego i jest częścią „Polskiego Requiem”, jednego z najważniejszych dzieł Pendereckiego.

Kolejnym utworem w programie będzie „Koncert na orkiestrę smyczkową” Grażyny Bacewicz. To dzieło pełne rozpędu i energii, które zachwyca płynną inwencją i świetnymi pomysłami instrumentacyjnymi.

Koncert zakończy się „Wariacjami na temat Frescobaldiego” Aleksandra Tansmana. To utwór, który nawiązuje do muzyki włoskiego baroku, ale prezentuje ją z perspektywy współczesności. Słychać w nim słynną melodię „Aria detta la Frescobalda” Girolamo Frescobaldiego.

Źródło: Filharmonia Sudecka

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...