18.2 C
Wrocław
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaEdukacjaProf. Ido Kaminer laureatem nagrody Lem Prize

Prof. Ido Kaminer laureatem nagrody Lem Prize

-

Prof. Ido Kaminer z Technion Israel Institute of Technology został laureatem tegorocznej Europejskiej Nagrody Naukowej im. Stanisława Lema (Lem Prize).

Nagroda jest przyznawana młodym naukowcom (do 40. roku życia) za wybitne osiągnięcia w dziedzinach nauki i inżynierii.

Prof. Kaminer jest specjalistą w zakresie fizyki kwantowej. Jego badania skupiają się na interakcjach światła i materii. Naukowiec jest autorem przełomowych prac, które doprowadziły do zmiany naszego rozumienia tych zjawisk. Jest jednym z pionierów w dziedzinie elektrodynamiki kwantowej kwazicząstek fotonicznych. Jego prace pomogły ustanowić ramy dla zrozumienia tych zjawisk.

Naukowiec rozwinął nowe metody badania elektrodynamiki kwantowej w ramach nowych układów optycznych, takich jak materiały hiperboliczne, platformy nanofotoniczne i materiały 2D. Jego badania pozwoliły na przewidywanie nowych zjawisk w fizyce optycznej.

Za swoje wybitne osiągnięcia prof. Ido Kaminer został wyróżniony prestiżową nagrodą Lem Prize. Laureat odbierze nagrodę podczas specjalnej uroczystości, która zostanie zorganizowana w przyszłym roku. Statuetka, która będzie wręczona laureatowi, zostanie wykonana przez prof. Przemysława Tyszkiewicza.

ŹródłoPWr

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!