18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesLegnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna tworzy nowe centrum przemysłowo-naukowe

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna tworzy nowe centrum przemysłowo-naukowe

-

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE) nabyła od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy we Wrocławiu blisko 300 hektarów nieruchomości gruntowych.

Umowa notarialna podpisana 9 listopada 2023 roku rozpoczyna kolejny etap utworzenia Parku Przemysłowego Miękinia – Środa Śląska.

Nowy park przemysłowy będzie jednym z największych w Polsce i zajmie docelowo ponad 400 hektarów. Będzie to centrum przemysłowo-naukowe, które skupi firmy, centra biznesowe oraz placówki naukowo-badawcze wspierające rozwój nowych technologii i przedsiębiorczości.

Położenie parku jest niezwykle atrakcyjne, gdyż znajduje się on w pobliżu autostrady A4, która łączy Legnicę z Wrocławiem, Berlinem i Wiedniem. Ponadto w pobliżu znajduje się ponad 30 uczelni wyższych. Dodatkowym atutem jest bliskość międzynarodowego portu lotniczego Wrocław-Strachowice.

LSSE już teraz ma na swoim koncie dwie duże inwestycje w regionie:

  • W Świętem k. Środy Śląskiej na 30-hektarowym terenie LSSE S.A. powstał Zakład PepsiCo, który docelowo ma zatrudnić 450 nowych pracowników. Inwestycja o wartości ponad miliarda złotych, bazująca na technologiach przyszłości, jest realizowana etapami do 2025 roku. To najbardziej zrównoważony środowiskowo zakład PepsiCo w Europie.
  • Na terenie LSSE w podstrefie Miękinia i podstrefie Środa Śląska powstanie Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników Intel. 

Budowa Parku Przemysłowego Miękinia – Środa Śląska to ważna inwestycja dla rozwoju gospodarczego regionu. Nowy park będzie sprzyjał powstawaniu nowych miejsc pracy, kreowaniu innowacji i wzmacnianiu konkurencyjności regionu.

Źródło: LSSE

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!