29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaKulturaLegnicki Festiwal SREBRO - unikalne projekty biżuterii

Legnicki Festiwal SREBRO – unikalne projekty biżuterii

-

Legnicki Festiwal SREBRO zbliża się ku końcowi, dlatego warto wykorzystać ostatnie dni na zwiedzenie niezwykłych wystaw.

Część wystaw festiwalowych będzie dostępna tylko do niedzieli, dlatego zapraszamy do Muzeum Miedzi oraz Holu Teatru Modrzejewskiej, gdzie prezentowane są ekspozycje Srebrnych Szkół z Norwegii i Estonii. Dodatkowo w Holowni możemy podziwiać tradycyjny pokaz biżuterii, która nie zakwalifikowała się do Międzynarodowego Konkursu Złotniczego. To także doskonała okazja, aby wziąć udział w konkursie na plakat, który towarzyszy festiwalowi.

Tajniki współczesnej biżuterii autorskiej

Już w najbliższą sobotę, 3 czerwca, o godzinie 12:00, Galeria Sztuki zaprasza na specjalne oprowadzanie kuratorskie po wszystkich wystawach. Będzie to pierwsze z cyklu otwartych oprowadzań po wystawach Legnickiego Festiwalu SREBRO. Podczas tego wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej o współczesnej biżuterii autorskiej, która stanowi niszową dziedzinę sztuki, promowaną i prezentowaną przez legnicką Galerię Sztuki.

W trakcie oprowadzenia kuratorzy festiwalu odpowiedzą na wiele istotnych pytań. Czym jest biżuteria we współczesnym świecie? Jak wyraża się jakość w projektowaniu nowoczesnych ozdób ciała? Jakie przesłanie niosą ze sobą artyści? Jakie trendy panują obecnie w biżuterii artystycznej? Wszystkie te zagadnienia zostaną omówione, a uczestnicy oprowadzenia będą mieli okazję zgłębić tajniki prezentowanej twórczości.

Biżuteria jako sztuka współczesna

Organizatorzy festiwalu podkreślają, że biżuteria prezentowana w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO to pełnoprawne obiekty sztuki współczesnej. Często są one trudne w odbiorze i wymagają komentarza. Każda ekspozycja ma swoją specyfikę, charakter i kontekst, których celem jest przybliżenie publiczności tej fascynującej dziedziny sztuki. Festiwal ma długą tradycję i cieszy się prestiżem, co stanowi powód do dumy dla miasta Legnica.

Jeszcze do 11 czerwca można zobaczyć ekspozycje Extranalities w Galerii Satyrykon, debiutancki pokaz Patryka Cabana oraz wystawy w Galerii Ring – Jolanty Gazdy i Sympozjum Biżuterii Współczesnej z Tokio. Warto również odwiedzić wystawy, które będą dostępne najdłużej, aż do połowy lipca:

  • 31. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ,
  • „Two sides” Kirsten Plank,
  • „Action Collection” w Hotelu Qubus.

Więcej informacji na temat wszystkich wystaw można znaleźć na stronie internetowej organizatora festiwalu. Tam można zapoznać się z dokładnym programem, godzinami otwarcia oraz dodatkowymi atrakcjami towarzyszącymi.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!