15.8 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaLetnie atrakcje w Galerii Sztuki Legnica

Letnie atrakcje w Galerii Sztuki Legnica

-

Trwa intensywne, „zaczytane” lato w Galerii Sztuki w Legnicy. Co sobotę o godzinie 11:00 odbywają się „czytania na dywanie” skierowane do najmłodszych.

Dzieci mają okazję wysłuchać czytanych na głos książek, które dodają im wiary w siebie, poruszają tematy dojrzewania oraz prezentują sztukę współczesną, design i artystów zmieniających świat. Rodzice mogą w tym czasie odpocząć, oglądać wystawę i wziąć udział w wymianie roślin, książek i innych przedmiotów. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę, 15 lipca. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Po „czytaniu na dywanie” 15 lipca o godzinie 12:00 odbędą się kreatywne warsztaty z gliny. Uczestnicy będą tworzyć gliniane „notesy”, inspirowane pierwotnymi formami pisma oraz wystawą „Szkic ma moc”. Przed rozpoczęciem warsztatów wysłuchamy komentarza kuratorskiego. Zapisy na warsztaty są obowiązkowe, natomiast udział jest bezpłatny.

W kolejnym „zaczytanym” tygodniu, 22 lipca, organizatorzy zapraszają na kolejne czytania i warsztaty, a także na piknik przed budynkiem Galerii Sztuki. Dodatkowo, 20 lipca o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie pt. „Stop nienawiści”, po którym będzie możliwość uczestnictwa w warsztatach poezji herbaryjnej z Moniką Kręcisz-Kozłowską, aktywistką, animatorką kultury i pedagożką resocjalizacyjną. Obowiązują zapisy na warsztaty. 

Najbliższa sobota to także ostatnia szansa, aby obejrzeć wystawy Legnickiego Festiwalu SREBRO: 31. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ oraz „Two sides” Kirsten Plank. Przez cały dzień będzie okazja, aby spotkać się z koordynatorką Festiwalu, która opowie o skarbach zamkniętych w gablotach i ich twórcach. Indywidualne oprowadzania kuratorskie odbędą się w godzinach 12:00-18:00. Wstęp jest wolny.

Projekt „Zaczytani” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!