niedziela, 3 marca, 2024

Letnie wydarzenia w Galerii Sztuki

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Galeria Sztuki w Legnicy rozpoczyna letni sezon pełen sztuki, książek i dźwięków. Pod hasłem „Wakacje ze sztuką, książką i dźwiękiem” odbędą się różnorodne wydarzenia dla wszystkich miłośników sztuki i literatury. 

Już w najbliższą sobotę, 8 lipca, o godzinie 11:00 w Galerii Sztuki rozpocznie się pierwsze „Czytanie na dywanie”. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z opiekunami. Dzieci będą miały okazję wysłuchać wybranych książek, podczas gdy dorośli będą mogli delektować się kawą i zwiedzać wystawę. Podczas spotkania odbędzie się również wymiana książek, przedmiotów i roślin. Organizatorzy proszą uczestników o przyniesienie maksymalnie trzech przedmiotów na wymianę.

Spotkania w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO

Po południu tego samego dnia, od godziny 16:30, odbędą się spotkania w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO, poświęcone biżuterii. Wydarzenie rozpocznie się od oprowadzania po dwóch wystawach: 31. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ oraz „Two Sides” niemieckiej artystki Kirsten Plank. Następnie odbędzie się spotkanie z artystami-złotnikami Patrykiem Cabanem i Iwoną Tamborską. Wieczorem, od godziny 18:00, odbędą się warsztaty tworzenia miedzianej biżuterii z udziałem legnickiej artystki-złotniczki Katarzyny Żuczkowskiej. Podczas spotkania będzie możliwość wymiany biżuterii. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy można dokonać wysyłając wiadomość na adres [email protected].

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

NAJNOWSZE

POLECAMY