29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesPolscy liderzy biznesu nagrodzeni

Polscy liderzy biznesu nagrodzeni

-

W sobotę, 27 stycznia, w Warszawie odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, podczas której wręczono nagrody w 31. edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu.

Organizatorem wydarzenia jest Business Centre Club, największa organizacja pracodawców w Polsce. W tegorocznej edycji konkursu nagrodzono 15 firm, które osiągnęły najlepsze wyniki finansowe w 2023 roku. Ponadto wręczono Diamenty do Złotych Statuetek jak również Platynowe Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.

Nagrody specjalne

Oprócz nagród dla firm, kapituła konkursu przyznała również dwie Nagrody Specjalne. Pierwszą z nich otrzymał prof. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Nagroda została przyznana za jego działania na rzecz praworządności i stabilności prawa, a także za znaczący wkład w przestrzeganie praw obywatelskich.

Cieszę się, że moja praca – jako Rzecznik Praw Obywatelskich – została doceniona. Była to prawdziwa walka o praworządność. Była to też gra zespołowa. Nie poddajemy się i niedługo doprowadzimy do tego, że przedsiębiorcy będą czuli się pewnie w Polsce. Dziękuję za przyznanie tej Nagrody. Być w gronie jej Laureatów to prawdziwy zaszczyt – powiedział minister Adam Bodnar.

Drugą Nagrodę Specjalną otrzymał Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Mark Brzezinski. Nagroda została przyznana za zasługi dla wzmacniania i rozwoju polskiej przedsiębiorczości oraz działania na rzecz pogłębiania więzi transatlantyckich.

Jestem naprawdę zaszczycony przyznaniem mi tej Nagrody. Wierzę w Polskę, jestem optymistą co do jej przyszłości. Mam poczucie, że dopiero zaczynamy dostrzegać pełny potencjał amerykańsko-polskiej przyjaźni, zwłaszcza jeśli chodzi o biznes i inwestycje – podkreślał ambasador Mark Brzezinski.

Wśród gości Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu znaleźli się przedstawiciele świata biznesu, polityki, nauki, kultury i mediów. Wydarzenie zostało uświetnione występem białoruskiej skrzypaczki, pochodzącej z Mali, Maimuny.

Lider Polskiego Biznesu to jedna z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w Polsce. Jest ona wyrazem uznania dla osiągnięć firm i przedsiębiorców, którzy przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!