niedziela, 3 marca, 2024

Bezpłatna platforma do nauki języka polskiego dla Ukraińców

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, Polska stała się jednym z głównych kierunków imigracyjnych dla Ukraińców.

Według badania Ukraine Refugee People’s Pulse, przeprowadzonego przez Deloitte, Social Progress Imperative i Play Verto, 22 proc. uchodźców, nawet po zakończeniu wojny, planuje pozostać w Polsce.

Aby ułatwić Ukraińcom integrację w nowym kraju, Stowarzyszenie Innowacyjnej i Cyfrowej Edukacji, we współpracy z Fundacją Deloitte Polska, stworzyło platformę do bezpłatnej nauki języka polskiego. Lingva Polska oparta jest na innowacyjnej metodologii uczenia, która pozwala w szybki sposób nauczyć się podstaw języka obcego.

Innowacyjna metoda nauki

Metodologię kursu opracował ukraiński poliglota i psycholingwista Witalij Zubkow. Kurs składa się z ponad 10 tys. ćwiczeń, które pozwalają na stopniowe opanowanie języka. Ćwiczenia są dostosowane do poziomu zaawansowania ucznia i zawierają zarówno elementy gramatyki, jak i słownictwa.

Dostępność i popularność kursu

Platforma Lingva Polska jest dostępna w języku polskim i ukraińskim. Kursy składają się z poziomu A1 i A2. Uczniowie mogą rozpocząć naukę w dowolnym momencie i we własnym tempie.

Lingva Polska jest najpopularniejszym tego typu produktem w Ukrainie. Platforma została wpisana do Krajowej Księgi Rekordów jako najbardziej masowy internetowy projekt edukacyjny w Ukrainie.

Źródło: Deloitte

NAJNOWSZE

POLECAMY