niedziela, 3 marca, 2024

,,Linia wsparcia” – projekcja filmu o psychoonkologii, dyskusja i Cytobus

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

W najbliższą niedzielę, 14 maja, na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW odbędzie się uroczystość inauguracyjna projektu ,,Linia wsparcia”.

Za projekt odpowiada Fundacja Onkologiczna La vie La vie. Będzie on realizowany przez studentów i studentki ostatnich roczników psychologii.

W projekcie „Linia wsparcia”, uruchamianym dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin, nasi studenci będą zdobywać nowe kompetencje i rozwijać swoje umiejętności w pracy z człowiekiem w kryzysie  – mówi Katarzyna Nowacka, studentka 4. roku psychologii na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, członkini Koła Naukowego „Flow” oraz inicjatorka działającej w jego ramach sekcji „Psychoonkologia”.

Projekt składa się z kilku inicjatyw:

  • projekcja filmu: ,,Psychoonkologia DSW – Początek”, zrealizowanego przez studentów Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW,
  • dyskusja panelowa pt. ,,Psyche i Soma – holistyczne ujęcie opieki nad chorującymi onkologicznie i ich rodzinami” z udziałem ekspertów z Fundacji La Vie La Vie , DCOPiH, oraz z Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW,
  • dostęp do wykonania bezpłatnego badania cytologicznego w mobilnym gabinecie położniczym Cytobus.

Projekt objęło patronatem Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. Gospodarzami wydarzenia są: sekcja „Psychoonkologia” Koła Naukowego FLOW oraz Fundacja Onkologiczna ,,La Vie La Vie”.

Wydarzenie odbędzie się 14.05.2023,w godzinach 16:00-18:00 w sali 111 w budynku przy ul. Strzegomskiej 55, w ramach cyklu Week4Work.

Źródło: Uniwersytet Dolnośląski DSW

NAJNOWSZE

POLECAMY