31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławLipcowe Gastro Miasto 2024 | Festiwal kulinarny we Wrocławiu

Lipcowe Gastro Miasto 2024 | Festiwal kulinarny we Wrocławiu

-

W najbliższy weekend, od 12 do 14 lipca, Bulwar Dunikowskiego ponownie zamieni się w kulinarne centrum Wrocławia.

Trzecia edycja festiwalu Gastro Miasto to prawdziwa uczta dla podniebienia i nie tylko!

Festiwalowe smaki

Od lekkich poke bowl po aromatyczne tajskie curry i soczyste żeberka z grilla – na Gastro Miasto każdy znajdzie coś dla siebie. Około 80 stoisk zaoferuje różnorodne potrawy z całego świata, a także produkty lokalnych artystów.

Miłośnicy kuchni azjatyckiej z pewnością skuszą się na delikatne bao buny, aromatyczne rameny czy tajskie curry. Fani smaków śródziemnomorskich będą mogli rozkoszować się włoską pastą, greckimi souvlaki czy hiszpańskimi tapas. Amatorzy amerykańskiej kuchni z pewnością skosztują pysznych burgerów, hot dogów i kanapek z pastrami.


kalendarz wydarzen


Dla łasuchów przygotowano pyszne desery, w tym chrupiące churros z czekoladą, delikatne eklerki i kolorowe bubble tea. Nie zabraknie też słodkich i słonych przekąsek, idealnych na mały głód w trakcie festiwalu.

Kulinarne podróże

Gastro Miasto to doskonała okazja, aby spróbować autentycznych potraw z różnych stron świata bez konieczności opuszczania Wrocławia. Na festiwalu będzie można odkryć nowe smaki i aromaty, poznać różnorodne kulinarne tradycje i po prostu dobrze się bawić.

Nie tylko jedzenie!

Oprócz strefy gastronomicznej, na festiwalu znajdzie się również strefa kibica, gdzie będzie można śledzić na żywo najważniejsze mecze Euro 2024. Dla miłośników muzyki przygotowano bogaty program koncertów na żywo, a dla najmłodszych uczestników atrakcje i animacje.

Festiwalowa atmosfera

Gastro Miasto to nie tylko miejsce, gdzie można zjeść pysznie. To także przestrzeń do spotkań, integracji i wspólnego spędzania czasu w rodzinnej atmosferze. Urokliwe stoiska, wygodne leżaki, stoły piknikowe i przestrzenie do relaksu tworzą wyjątkową atmosferę, w której każdy poczuje się swobodnie i komfortowo.

Harmonogram wydarzeń

Piątek, 12 lipca 2024

  • 16:00 – 19:00: DJ Skipless – Rozpoczęcie festiwalu energicznymi setami DJ Skiplessa, znanego z mistrzowskich umiejętności mixowania różnych gatunków muzycznych.
  • 19:00 – 21:00: Wojtek Kiełbasa – Koncert charyzmatycznego artysty, który zagra przekrój utworów od klasyków lat siedemdziesiątych po najnowsze hity.
  • 21:00 – 22:00: DJ Skipless – Kontynuacja muzycznej podróży z DJ Skiplessem.

Sobota, 13 lipca 2024

  • 12:00 – 16:00: Strefa Radia RAM – Prowadzący Paweł Gołębieski z Radia RAM umili czas audycjami na żywo.
  • 16:00 – 19:00: DJ Skipless – Kolejny set DJ Skiplessa.
  • 19:00 – 21:00: Adam Kurek – Koncert projektu „Beginning Story”, podczas którego Adam Kurek wraz z zespołem przedstawi kompozycje inspirowane jego osobistymi doświadczeniami.
  • 22:00 – 02:00: Silent Disco – Cichosza – Nocne silent disco, które zapewni niezapomniane wrażenia.

Niedziela, 14 lipca 2024

  • 12:00 – 19:00: DJ Skipless – Całodzienny set DJ Skiplessa.
  • 19:00 – 21:00: Wiktoria Bińczyk & Maciej Knop – Koncert Wiktorii Bińczyk, wokalistki o bogatym repertuarze, wraz z Maciejem Knopem. Występ będzie obejmował różnorodne utwory z gatunków jazz, blues, soul oraz pop.
  • 21:00: Finał Euro 2024 – Strefa Kibica – Transmisja na żywo finału Euro 2024.
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!