14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaTurystykaLitwa - Polacy liderami wśród turystów

Litwa – Polacy liderami wśród turystów

-

W 2023 roku Litwę odwiedziło ponad 1,3 miliona turystów zagranicznych, z czego ponad 173 tysiące stanowili Polacy.

To imponujący wzrost o 47% w porównaniu z 2022 rokiem, stawiając Polskę na pierwszym miejscu wśród rynków źródłowych. Choć wynik ten jest wciąż o 9% niższy niż rekordowy rok 2019, świadczy o silnym trendzie wzrostowym w turystyce z Polski na Litwę.

Bliskość Litwy i dogodne połączenia komunikacyjne czynią ją idealnym kierunkiem nawet na krótki weekendowy wyjazd. Bezpośrednie loty z Warszawy (LOT) oraz Krakowa (AirBaltic) uzupełniają połączenia autobusowe (Flixbus, Ecolines, Lux Express) i kolejowe.

Bogata oferta turystyczna Litwy odpowiada na potrzeby podróżnych w każdym wieku i o różnych preferencjach. Wilno, ze starówką wpisaną na Listę UNESCO, i Kowno, Europejska Stolica Kultury 2022, kuszą miłośników historii i architektury. Rozległe lasy (zajmujące 1/3 powierzchni kraju), 5 Parków Narodowych i ponad 6 tysięcy jezior to raj dla entuzjastów przyrody i aktywnego wypoczynku.

Litwa słynie również z turystyki SPA & Wellness. Światowej klasy ośrodki w Druskiennikach, Birsztanach i innych kurortach oferują szeroki wachlarz zabiegów z wykorzystaniem naturalnych bogactw, takich jak borowina i wody mineralne. Amatorzy nadmorskich klimatów znajdą tu spokojne i piaszczyste plaże Bałtyku, stanowiące idealną alternatywę dla zatłoczonych polskich kurortów.

Dlaczego Litwa jest tak popularna wśród Polaków?

  • Bliskość i łatwość dotarcia – krótki lot lub podróż autobusem/koleją
  • Atrakcyjna oferta turystyczna – bogata historia, kultura, piękno przyrody, SPA & Wellness
  • Dobre ceny – niższe niż w wielu innych krajach Europy Zachodniej
  • Przyjazna atmosfera – Litwini są gościnni i otwarci na turystów
  • Wspólna historia i kultura – liczne polskie ślady na Litwie

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!