12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneLubinLogo KGHM Cyfrowa Przyszłość Miedzi

Logo KGHM Cyfrowa Przyszłość Miedzi

-

W dzisiejszych czasach, w których technologia cyfrowa jest coraz bardziej powszechna, kluczowe jest, aby młodzi ludzie posiadali odpowiednie kompetencje w tym zakresie.

Dlatego też KGHM, największy producent miedzi w Europie, postanowił zorganizować program edukacyjny Cyfrowa Przyszłość Miedzi. Celem programu jest przygotowanie uczniów szkół ponadpodstawowych do pracy w zawodach przyszłości, związanych z branżą IT.

W ramach programu odbył się konkurs na logo, które będzie reprezentować program. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów 8 szkół z Zagłębia Miedziowego i województwa lubuskiego. Wzięło w nim udział 45 uczestników, którzy przygotowali 37 prac konkursowych.

Ostatecznie zwycięzcą konkursu została Nikola Brzezowska z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Jej logo zostało uznane za najbardziej nowoczesne i oryginalne. Wykorzystuje ono kolory charakterystyczne dla KGHM, a jego kształt nawiązuje do technologii cyfrowej.

Jury konkursu przyznało również dwa wyróżnienia, które otrzymały: Gaja Krażewska z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach oraz Wiktoria Kwaśnik z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy.

Ogłoszenie zwycięzcy konkursu było okazją do podsumowania dotychczasowych działań programu Cyfrowa Przyszłość Miedzi. Program jest realizowany od 2023 roku i obejmuje już ponad 250 uczniów. Uczestnicy programu mają możliwość udziału w warsztatach i szkoleniach z zakresu informatyki, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji czy internetu rzeczy.

Źródło: KGHM

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...