27.7 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaBiznesPraca | HR | Kariera | EBLotnisko we Wrocławiu ma nowy zarząd

Lotnisko we Wrocławiu ma nowy zarząd

-

Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Wrocław S.A. powołała zarząd spółki na 3-letnią kadencję. Nowym prezesem został Cezary Pacamaj, a przedstawicielem miasta Karol Przywara. Skład zarządu uzupełnia Przemysław Myszakowski. 

Największym udziałowcem wrocławskiego lotniska jest miasto Wrocław (49,24% akcji). Jednak w ostatnich latach większość w Radzie Nadzorczej spółki ma dwójka pozostałych akcjonariuszy. To Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (31,01% akcji) i Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (19,75% akcji).

W najbliższych tygodniach kończy się 3-letnia kadencja dotychczasowego zarządu spółki. Dlatego też Rada Nadzorcza powołała dziś nowe kierownictwo portu. Znalazło się w nim dwóch dotychczasowych członków zarządu (Cezary Pacamaj i Przemysław Myszakowski). Jednak na nową kadencję nie został powołany dotychczasowy prezes Dariusz Kuś.

Najważniejszym zadaniem na najbliższe lata jest proces rozbudowy i modernizacji lotniska pod kątem zwiększenia przepustowości oraz umożliwienia realizacji zadań wojskowych. Liczę, że w nieodległej perspektywie, po zakończeniu wojny na Ukrainie, wznowimy połączenia lotnicze z tym krajem. Przed wojną połączenia na tym kierunku stanowiły ok. 15% całości ruchu na naszym lotnisku. Odrębną kwestią jest udział polskiej branży lotniczej w procesie odbudowy lotnictwa cywilnego na Ukrainie – potrzeba eksperckiego wsparcia przy odtwarzaniu infrastruktury czy gotowości do wznowienia połączeń po pozytywnym sygnale od naszych partnerów – tłumaczy Karol Przywara. Jak dodaje, chciałby także wciąż rozwijać lotnisko pod kątem standardów obsługi pasażerów oraz oferty dostępnych w porcie usług.  

Przedstawicielem miasta w zarządzie został Karol Przywara, który jest pełnomocnikiem prezydenta Wrocławia ds. współpracy międzynarodowej. Jest również doradcą ds. międzynarodowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. W latach 2015-2020 pełnił funkcję dyrektora wydziału współpracy z zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Kieruje także Fundacją Kaukaską, realizującą współpracę z państwami Kaukazu Południowego. W 2018 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Batumi. Przywara ukończył Uniwersytet Wrocławski na kierunkach Stosunki Międzynarodowe i Dyplomacja Europejska oraz studia MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. 

Nowy zarząd spółki zacznie rozpocznie pracę w czerwcu.

Źródło: UM Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!