12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaTurystykaWrocławskie lotnisko szybuje! Styczeń z rekordem pasażerów

Wrocławskie lotnisko szybuje! Styczeń z rekordem pasażerów

-

Wrocławski port lotniczy rozpoczął rok 2024 z imponującym impetem, bijąc rekordy stycznia pod względem liczby obsłużonych pasażerów.

Ponad 250 000 podróżnych skorzystało z oferty lotniska, co oznacza imponujący wzrost o 25% w stosunku do roku ubiegłego. To nie tylko nowy rekord, ale i wyraźny sygnał, że wrocławskie lotnisko staje się coraz ważniejszym węzłem komunikacyjnym na mapie Polski.

Wyspy Brytyjskie i południowe słońce w natarciu

Kierunki, które cieszyły się największym zainteresowaniem w styczniu, to przede wszystkim Wyspy Brytyjskie, z imponującą liczbą ponad 57 500 pasażerów. Niezmiennie popularnym kierunkiem pozostaje Londyn, a loty do Anglii i Szkocji stanowiły 23% ogółu ruchu pasażerskiego.

Południe Europy również kusiło podróżnych, a prawdziwym hitem okazała się Hiszpania, z 35 900 pasażerami. Zainaugurowane połączenie z Walencją okazało się strzałem w dziesiątkę, a popularność lotów do Hiszpanii, Włoch i Portugalii podkreśla imponujący poziom wypełnienia samolotów – ponad 90%!

Wisienką na torcie był Agadir – marokański kurort nad Atlantykiem, który skusił 3 295 pasażerów. To imponujący wynik, który pokazuje, że wrocławskie lotnisko odpowiada na potrzeby podróżnych szukających egzotycznych kierunków.

Letnia siatka połączeń – nowe kierunki na horyzoncie

Miłośnicy ciepłych temperatur mogą zacierać ręce – już wkrótce ruszy letnia siatka połączeń, która zaoferuje jeszcze więcej możliwości podróżowania. Wśród nowości znajdą się rejsy do Helsinek (Finnair), Oslo i Kopenhagi (Norwegian), a także do Marsylii (Ryanair).

Źródło: Port Lotniczy Wrocław

patronat medialny
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...