29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneLubinLubińska Noc Muzeów już 27 maja 2023

Lubińska Noc Muzeów już 27 maja 2023

-

Lubińska Noc Muzeów odbędzie się 27 maja. Tego dnia czekają na Państwa niezwykłe atrakcje w czterech różnych lokalizacjach.

Zapraszamy na wyjątkową Noc Muzeów w Lubinie. Warto odwiedzić fascynujące wystawy w Parku Leśnym, Ratuszu, przy stacji PKP oraz w Galerii Pałacyk.

W Parku Leśnym obejrzymy nową wystawę zatytułowana ORP „ORZEŁ” NIE POWRÓCIŁ. Podczas zwiedzania wystawy będzie okazja do poznania historii okrętu oraz Polskiej Marynarki Wojennej. Natomiast w osadzie słowiańskiej zorganizowane będą liczne warsztaty aktywności twórczej i atrakcje. M.in. strefa woja czy labirynt słowiański.

Kolejnym punktem jest Ratusz, w którym pojawią się stałe wystawy związane z historią miasta Lubina. To okazją by obejrzeć nową plenerową ekspozycję czasową o nazwie Z BIEGIEM ODRY zlokalizowaną na Rynku.

Pionierzy lubińscy 1945 to teren przy stacji PKP. Tu będzie można poznać pierwszych osadników miasta oraz dobytek z jakim przybywali na teren Lubina i okolic. Z okazji Nocy Muzeów zaprezentowane zostaną plansze wystawy pt. „SAMI SWOI” NA FOTOSACH.

Galeria Pałacyk to nowy punkt muzeum na mapie Lubina. Tu odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Dudy-Gracza pt. SZTUKA PRZEMIJANIA. CHOPINOWI – DUDA-GRACZ wraz z koncertem muzyki Fryderyka Chopina.

W tym dniu wszystkie wystawy będą czynne do godziny 22.00.

Źródło: Muzeum Historyczne w Lubinie

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!